Connect with us

Göksel AKSEL’den Robinson’a Aşık Olmak

Kültür & Sanat

Göksel AKSEL’den Robinson’a Aşık Olmak

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Göksel AKSEL’in kitabı Robinson’a Aşık Olmak okuyucuyla buluştu. Türkiye’nin en önemli yayınevlerinden olan Müptela Yayınlarından çıkan Robinson’a Aşık Olmak okuyucunun ve eleştirmenlerin büyük beğenisini kazandı.

Ülke çapında verdiği eğitimler, hazırlayıp sunduğu internet yayınları ve aynı zamanda sivil toplum çalışmalarıyla tanınan ve sevilen Göksel AKSEL, Trabzon’a olan sevgisinden ötürü kitabının lansmanı ve ilk imza gününü Trabzon’da organize etti.

3 Eylül 2020 Perşembe günü, saat 19:00-21:00 saatlerinde Chef Edward’s Beşirli’de düzenlenecek olan etkinliğe tüm kitapseverleri davet eden AKSEL, etkinlikte maske kullanımı ve sosyal mesafenin titizlikle uygulanacağını özellikle hatırlattı.

Robinson’a Aşık Olmak Hakkında:

”Gün batımına hapsolmuş bir aşkın, alevlerden geçerek özgürlüğe kavuşma hikayesi…”

Aşk cesurların işiydi hep. Aşk görmeyi, dumayı, hissetmeyi bilenleri severdi.
Aşk geldi ve aşk gitti. Geriye yaşayanların anları, anıları ve aşktan ne anladıkları kaldı.

Güneş ve Robinson’un kavuşmasına kadar geçen yol serüveni boyunca Güneş’in anılarını sürekli Robinson’a yazarak, onun duygu ve romantizm dolu yorumlarını almasıyla, aralarındaki bağ iyice kuvvetlenir. Güneş yalnızca sanal bir dünyadan tanıdığı Robinson’a iyice aşık olmaktadır. Kavuşmaları ise yalnızca bedenlerin kavuşmasından öte, yaşamı, dünyayı, evreni sorgulatan bir buluşma olur. Aralarındaki bağın en büyük şahidi ise Gün Batımıdır.

Kavuştukları sayılı saatlerde Güneş heyecanlarına, duygularına anlamlar yüklemeye çalışırken Robinson sessizliğe gömülür. Bilinmezlikler vardır, Robinson’un hayatında gizlice gelişmekte olan, Güneş’i bir tehdit olarak görmesine neden olan olaylar vardır perde arkasında. Aşk ateşi, gerçek alevlere karışır. Aşk yanar, kül olur…

Okuyucuyu hayat, aşk, inançlar, sadakat ve pek çok konuda sorgulamaya, düşünmeye itmekte olan Robinson’a Aşık Olmak, sade dili ile sürükleyici bir anlatım sergiler. Eserde yalnızca Robinson’un detaylı fiziksel özellikleri anlatılırken, Güneş karakteri belirsiz fiziksel özellikleriyle okuyucunun empati kurmasını kolaylaştırır. Robinson ismi karakterin kendine seçtiği izole hayattan gelmektedir. Eserde yalnızca ana karakterler olan Güneş ve Robinson olay örgüsünde yer alır; yan karakterlerin isimlerine ve fiziksel özelliklerine neredeyse hiç değinilmeyerek okuyucunun dikkati ana temada tutulur. Tutkunun, aşkın, saplantı ve umudun serüveni, gün batımıyla ilişkilendirilerek okuyucuya sunulur…

Üç bölümden oluşan eser, her bölümde kendine özgü metaforlar barındırarak, eseri tekrar tekrar okumaya heveslendirir. Eser, modern okuma alışkanlıklarına uygun olarak, okuyucunun okuma konforu dikkate alınarak kaleme alınmıştır.

Göksel AKSEL Kimdir?

Göksel Aksel Trabzon’da doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programını tamamladıktan sonra İşletme Anabilim Dalı’na yöneldi. Avrasya Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini tamamladı.
NLP (Sinir Dili Programlama) ve İşletme bilimini bir araya getiren yüksek lisans tezi ile Türkiye’de bu konuda bilimsel araştırma yapan ilk kişi oldu. 2012 yılından bu yana kişisel gelişim konulu pek çok eğitime katıldı, araştırmalar yaptı ve uluslararası platformlardan sertifikalar aldı. Amerika Üniversiteler Birliği’nden onaylı eğitim sertifikaları ile hem kişisel hem de kurumsal danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Eğitimci olarak ulusal ve uluslararası projelerde yer aldı. Öğrencilik yıllarında radyo programları sundu. Uzun yıllar yazdığı kültür-sanat köşe yazıları, film eleştirileri ve yaptığı röportajlarla adından söz ettirdi. İçeriklerini kendi hazırlayıp, sosyal medya hesapları üzerinden sunduğu kişisel kelişim ve sağlık içerikli programlarla izleyenlerin beğenisini kazandı.

Halen kişisel ve kurumsal gelişim alanında danışmanlık yapmakta; özellikle NLP, etkili iletişim, fütüristik kariyer yönetimi ve öz motivasyon konulu eğitimler vermektedir. Çeşitli eğitim seminerleri, söyleşiler, konferanslar ve medya programlarına konuşmacı olarak katılmakta; sosyal medya içerikleri hazırlayıp sunmaktadır. Ayrıca ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top