Connect with us

Haliç kıyısında müzik günlerine davetlisiniz

Kültür & Sanat

Haliç kıyısında müzik günlerine davetlisiniz

Avrupa Yakası’nın tarihi dokularından biri olan Haliç’in kıyısında, denize nazır konumlandırılmış Lazzoni Hotel’de bu yıl da Oda Konserleri düzenleniyor. Üstelik tüm müzikseverlere ücretsiz! “Lazzoni” markasının hizmet ve tasarım sektöründeki uzmanlığı ön planla tutularak inşa edilen Lazzoni Hotel, kültür ve sanat dünyasına gururla sunar: Lazzoni Oda Konserleri…

Geçen yıl Kasım ayından bu yana düzenlenen “Lazzoni Oda Konserleri”, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinin sanat yönetmenliğinde gerçekleştiriliyor. Moskova Devlet Konservatuvarı’nda öğrenim gören, Rusya’da birçok yarışmada dereceler alan Türk piyanist, akademisyen Gökhan Aybulus ile Prof. Dr. Eser Bilgeman Şakir’in öncülüğünde genç yetenekler, Lazzoni Hotel’de müzikseverler ile bir araya geliyor.

Usta müzik insanları, genç yetenekler

İki haftada bir Pazar günleri, saat 17.00’de müzikseverleri buluşturan “Lazzoni Oda Konserleri”nin amacı ise yetenekli gençlere “sahne” imkanı sunmak. Başvuruda bulunan genç müzisyenler, sanat komisyonu tarafından değerlendirilip konser tarihleri belirlenirken “Sınıfın Sesleri” ve “Genç Yetenekler” adlı iki başlık altında bir program oluşturuluyor.

“Lazzoni Oda Konserleri” bu yıl da Mart ayı itibariyle start alıyor. Ülkemizin değerli genc yeteneklerinden sahne alacak “Piyano Dehası” Kaan Baysal’ın konseri, 10 Mart 2019 tarihinde Lazzoni Hotel’de gerçekleşecek.

Avusturya’da müzik ve drama sanatları üzerine yoğunlaşan “Salzburg Mozarteum Üniversitesi” akademisyenlerinden Gedeon Kleiner’in “masterclass” vermek üzere geldiği Türkiye’de vereceği tek konser de Lazzoni Hotel’de! “Masterclass Konseri”, 21 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top