Connect with us

İbrahim Selim Neler Yapıyor Öyle?

Ordan Burdan

İbrahim Selim Neler Yapıyor Öyle?

Televizyon dünyasının insanları evlendirmekten vazgeçip, arama tarama yıkama yağlama yaptığı dönemlerdeyiz. Dizilerin dönüp dolaşıp aynı şeyleri anlattığı, haberlerin farklılaşamadığı, futbolcuların giydiği kramponların ilgi alanımızdan çıktıkları, kısacası kutuda bir hadisenin dönmediği günleri geçiriyoruz.

Bu ve benzeri lüzumsuz kalabalıktan sıkılanlar ise çareyi Youtube’da bulmuş durumdalar. Kimileri günlerini Manchester’ın attığı golleri izlemekle geçirirken kimleri de içerik üreten kanalların sıkı takipçisi oluyor. İçerik üretimi konusunda ise Onedio, Youtube’nin öncülerinden… Bugünlerde ise Onedio’da İbrahim Selim ilgi çekiyor ve izleniyor.

İbrahim Selim, Youtube âleminde “STOLK” denilince akla gelen siluetin sahibi… Biyoloji ile başlayan ve başarılamayan eğitim hayatını, Hacettepe Ankara Devlet Konservatuarı ile taçlandırmış ve bizlere “başarının anahtarı sevdiğin işi yapmaktan geçer” sözünü mükemmel bir şekilde ispatlamıştır. Sonrasında oynadığı sayısız tiyatro, dizi ve sinema filmiyle ise gönüllerimizde sempatik bir taht kurmuştur.

İbrahim Selim, şimdilerde ise Onedio Youtube Kanalında “İbrahim Selim ile Bu Gece” adlı bir program karşımızda… Late Night Show olarak bilinen Amerikanvari formatın çok klas bir şekilde ülkemize uyarlanmış hali olan bu program, Perşembe günleri yayına konulmakta… İbrahim Selim’in haftalık yorumlarıyla muhalifçe açılan ve daha sonra ağırladıkları konuklarla kafamızı güzelleştiren bu yarım saatlik yayın, özlediğimiz bazı duyguları iliklerimize kadar hissetmemizi sağlıyor. Cıvımadan güldüren, kaliteli konuşan, sistemin açıklarına çomak sokan ve konukları fondip yapan programın finali ise harika bir REP yarışmasıyla son buluyor. Şu an beş bölümü yayında olan program, muhtemelen bu yazının yayına girişinde ya da sonrasında altıncı bölümü ile takipçilerinin huzuruna çıkacak.

Dâhili ve harici zekâsızların hüküm sürdüğü sosyal medyada İbrahim Selim gibilerinin olması çok sevindirici ve umut verici… Umuyorum bizler, İbrahim Selim ve onun gibi öncülere daha fazla temas edebilir ve onların birikimlerini eyleme döktükleri bu tarz projelere daha fazla erişebiliriz.

Şimdiden keyifli seyirler…

Continue Reading

1985’te İstanbul’da başlayan hikâye; beş yıllık Kocaeli molasının ardından Bostancı’da devam etmektedir. Kendisi, İstanbul’da yürüyerek ilköğretim okuluna (ki bizim zamanda ilkokul, ortaokul vardı) gidebilen son neslin insanı olmuştur. Lise yıllarında ise Bostancı-Üsküdar (2 numara) belediye otobüsü ile tanışmış ve akbili ilk kullanan öğrenci grubu arasında yer almıştır. “E” harfini gurbetçi topçular gibi biraz uzatarak söylemeye çalıştığı dönemler, Anadolu Lisesi’nde Almanca hazırlık okuduğunun bilinmesini istediği dönemlerdir. Fakat kendisi Almancayı hiçbir zaman doğru konuşamamış hatta hiç konuşamamıştır. Üniversite yıllarında sivil itaatsiz olarak sivil toplum ile uğraşmış, Kocaeli’nin gündemini Kocaeli’den daha iyi takip etmiştir. O dönemler başladığı Walkman’den kaset dinleme sevdası, günümüze kadar aksi yönde seyrederek plaktan müzik dinleme sevdasına kadar gerilemiştir. Kendisi doğuştan olmasa bile Prekazi’nin Monaco’ya attığı golden beri iyi Galatasaraylıdır.

More in Ordan Burdan

To Top