Connect with us

Karikatür Evi’nde Buluşmalar Devam Ediyor

Kültür & Sanat

Karikatür Evi’nde Buluşmalar Devam Ediyor

Kadıköy Belediyesi’nin kültür sanat alanındaki özgün projelerinden biri olan, Türkiye karikatürünün belleğinin tutulduğu ve karikatürü her yaştan Kadıköylü ile buluşturan Karikatür Evi, amatör günleri ve söyleşilerine devam ediyor.

Amatör Buluşmaları

70’li ve 80’li yıllarda karikatür dergisi denince akla gelen Gırgır’ın büyük çizerlerinden Behiç Pek, “Amatör Günü”nde çizer adaylarıyla buluşuyor. 22 Şubat Cuma günü saat 18:00 – 20:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Behiç Pek amatör karikatüristlerin çizgilerini ve esprilerini yorumlayacak. Çizerlik yolunda kendisini geliştirmek isteyenlere tavsiyelerde de bulunacak olan Pek kendi deneyimlerini de katılımcılara aktaracak. Ayrıca etkinlikte Behiç Pek tarafından seçilen karikatürler Gazete Kadıköy’de “Amatör Köşe”de yayınlanıyor.

Kafa Kafaya Karikatür Muhabbeti

Karikatür Evi’nde Karikatürcüler Derneği işbirliğiyle yeni bir söyleşi dizisi başlıyor. İki usta karikatürcü Öznur Kalender ve Raşit Yakalı ile “Kafa Kafaya Karikatür Muhabbeti” adlı söyleşi dizisinin ilki 23 Şubat Cumartesi saat 14:00’te başlayacak. İlk söyleşinin konuğu En Kahraman Rıdvan’ın çizeri Bülent Arabacıoğlu olacak.

Anime ve Manga Söyleşileri

Karikatür Evi’nin Anime ve Manga söyleşileri de kaldığı yerden devam ediyor. 24 Şubat Pazar günü saat 14:00’te mangAnime Türkiye topluluğu üyeleri Bülent Tellan ve Teoman Alsan, “Post-Apokaliptik Animeler” adlı söyleşide konuşacak ve felaket sonrası dünya konusunun anime eserleri yorumlayacaklar.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top