Connect with us

Karizmatik görünmek için haftasonu İstanbul’da gidilecek yerler

Bizden Söylemesi

Karizmatik görünmek için haftasonu İstanbul’da gidilecek yerler

Yeni tanıştığınız birine karşı ilk etapta olumlu bir izlenim bırakmak istiyorsanız, gideceğiniz mekan çok önemli. Arkadaş ya da sevgili fark etmez, mekan seçiminde partnerinize karşı bir karizma kaygınız varsa çok popüler, çok kalabalık ve vasat nitelikli yerlerden uzak durmanız gerekir.

Dolayısıyla en baştan Nusret ve Reina gibi yerleri elemelisiniz. Ayrıca sosyal medyanın da yaygın olarak kullanılması ile beraber “az kişinin bildiği güzel yerler” tabiri ne yazık ki rafa kalktı.

Bir mekanı çok beğenen müşteriler, sosyal medyada orayla ilgili övgü dolu paylaşımlar yaptıkça doğal olarak mekanın bilinirliği de artıyor. Böylesine bir ortamda hala daha az kişi tarafından bilinen ve size karizma katacak birkaç yer bulunuyor.

Lacivert

istanbulda gidilecek restoranlar

En baştan söyleyelim öğrenciyseniz ya da orta halli bir ekonomik sınıfa mensupsanız bu mekandan uzak durmalısınız. Çünkü fiyatlar azıcık pahalı. Azıcık derken iki kişi giderseniz 500 TL’nin altında hesap ödemezsiniz. Ama para konusunda sıkıntınız yoksa, eşsiz boğaz manzarasına karşı harika bir ortamda, son derece keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Köprünün hemen altında yer alan ve başarılı ışıklandırmaya sahip olan Lacivert, karizmanıza karizma katacak.

Atatürk Arboretumu

istanbulda gezilecek doğal yerler

Eminiz ki ilk öneriden sonra hepinizi bir endişe sardı ve “Kaç para ulan bir karizma?” şeklinde isyanlar başladı bile. Ama korkmayın az para harcayarak da kaliteli zaman geçirmek mümkün. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da, Atatürk Arboretumu gibi, şehrin nüfusuna kıyasla oldukça sakin ve kalabalıktan uzak bir yerin bulunması çok şaşırtıcı. Ayrıca hafta içi öğrenciler için giriş 2 TL, yetişkinler için ise 5 TL.

Ağaçların oluşturduğu harika atmosfer, sessizliğin getirdiği huzur, bahar aylarında ağaçlardan düşen yaprakların arasında yürüyüş yapmanın verdiği keyif ve eşsiz göl manzarası… Tüm bunlar gerçekten paha biçilemez. Ayrıca yüzlerce türde farklı ağacın mevcut olduğu arboretuma gitmeden önce birkaç güzel ağaç türü hakkında önden bilgi edinirseniz, “Ya biliyor musun önceden bir yerde okumuştum da şu ağacın adı şuradan geliyormuş, şöyle şöyle özellikleri varmış” gibi kısa bir şov yapabilirsiniz. Ama bütün ağaçların özelliklerini ezberleyip şovun süresini uzatmak gibi bir çılgınlığa kalkışmayın. Çünkü her şey ayarında güzel.

Burgazada

istanbulda gezilecek en güzel ada

Unutmayın ki birisi “Adalar” dediği zaman büyük bir çoğunluğun aklına ilk olarak ya Büyükada ya da Heybeliada geliyor. Şehirden kaçıp gürültüden uzak ve kaliteli bir zaman geçirerek, karizma puanınızı yükseltmek istiyorsanız bu iki adadan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Burgazada gibi küçük, daha az kişinin gittiği ama Pyrgos Restaurant, Ada Keyf Restaurant gibi son derece kaliteli mekanlara ve doğal güzelliklere sahip bir yere gitmek size çok şey katacak.

Cafe Naftalin

istanbulda gidilecek cafeler

“Bırak şimdi çalıyı çırpıyı, doğal güzelliği” diyorsanız sizin için farklı konsepte sahip yer önerimiz de var. İç tasarımı ile ziyaretçilerin beğenisini kazanan ve buram buram nostalji kokan Naftalin Cafe’de, yanınızdakilerle güzel bir kahve keyfi yapabilir ya da sıcak havalarda ev yapımı limonata içebilirsiniz. Sobası, nostalji duygusunu tavan yaptıran koltukları, duvardaki tabloları ve kedisi ile Balat’ın en güzel mekanlarından biri olan Naftalin’e en yakın zamanda uğrayın.

Atlas Sinema

atlas sinema

Kapitalizme hizmet etmesi için dikilen binalarda gösterilen sanat etkinliklerinden keyif alamazsınız. Dolayısıyla film seyretmek için bu tip yerler tercih edeceğinize, hala bağımsız kalmayı başarabilmiş ve sadece “sinema” için kurulmuş yerleri tercih edebilirsiniz. Bu noktada Beyoğlu’ndaki Atlas Sineması hem ucuz, hem de estetik açıdan muazzam bir eserdir. Özellikle 1 numaralı salonda, locaya çevrilen balkonlarda film izlemek çok ayrı bir keyif olabilir. Sinema binasına girip ilk merdiveni çıktıktan sonra sizi karşılayan sıcacık ortam da eminiz yanınızdakileri etkileyecek.

Unutmadan söyleyelim; eğer okuyorsanız gişedeki yetkiliye öğrenci olduğunuzu hatırlatırsanız bazı günlerde indirimli bilet alabilirsiniz.

Cafe Lumiere

cafe lumiere

Gayet şirin ve göze hoş gelen pastel renklerle donatılmış bahçesinde, son derece huzurlu bir ortam içerisinde kahvenizi yudumlayıp yanınızdakilerle sohbet edebilirsiniz. Cihangir’de bulunan bu mekanda yemek servisi de bulunuyor ve dilerseniz semt koşullarına kıyasla, ortalama fiyatlara iki kişilik kahvaltı menüsü alarak güne tatlı ve hoş bir başlangıç yapabilirsiniz. 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top