Connect with us

Yeni sevgilisi olanların bütçesine eklenen 5 gider

Yaşam

Yeni sevgilisi olanların bütçesine eklenen 5 gider

Yalnızsınız, belki ilişki istiyorsunuz. Peki cüzdanınızın da bu ilişkiye hazır olduğuna emin misiniz? Yeni ilişkiye başlamak hepimizi heyecanlandırır. Kalbimiz hızla atar, yemek yiyemeyiz, karnımızda kelebekler uçuşur.

Her an onu düşünürüz, sürekli yanımızda olsun isteriz. Muhteşem ve eşi benzeri olmayan bir duygudur aşık olmak. Tüm bu güzelliklerin yanında, yeni ilişkinin bir de maddi boyutu vardır.

Bakalım yeni bir ilişkiye başladığımızda neler için kesenin ağzını açmak zorunda kalıyoruz.

Sinema ve tiyatro

sinema ve tiyatro

Sinema ve tiyatro, özellikle yeni ilişkiler için duyguların yoğun yaşandığı, birlikte en çok keyif alınarak yapılan aktivitelerden biri. Belki sevgilinizin elini ilk kez tutarsınız. Belki de elinizi omzuna koyabilmek için şekilden şekle girer, kendinizi biraz da rezil ederek komik anlar yaşarsınız. Ortak film ve oyun zevklerinizi keşfedersiniz. Ama tabi bu keyifli anlar, özellikle sayısı arttıkça, bütçenize küçük sayılmayacak giderler ekleyebilir. O sinema senin, bu tiyatro benim derken bir bakmışsınız ki hiç tahmin etmediğiniz paraları bu uğurda harcamışsınız. Yakın zamanlarda sizi mutlu eden birileri varsa, sinema ve tiyatro giderlerinizi aklınızın bir köşesine yazmayı ve bu konuda önlemlerinizi almayı unutmayın. Mutlu anlarınızda cebinizi düşünerek keyfinizi hiç kaçırmayın.

Yemek

sevgiliyle romantik yemek

İlişkilerde romantik bir akşam yemeği çift olarak birbirinizi tanımanız için bulunmaz bir fırsat. Güzel bir mekanda, şık giyinip iyi vakit geçirmek neredeyse her sevgilinin hayalini kurduğu bir şey. Fakat bu güzel akşam yemeğinin bütçenize eklenecek bir gider olduğunu unutmamak gerek. Şık mekanlarda, lezzetli yemekler ve alkol eşliğinde muhteşem vakit geçirirken, hesap geldikten sonra o yemek yediğiniz tabakları yıkarken bulmak istemiyorsanız kendinizi, önceden önleminizi alın. Tabi ki sevginizin doruklarda olduğu bu dönemlerde her kuruşun hesabını yapmak yanlış olur, fakat ayağınızı yorganınıza göre uzatırsanız, sevgilinizle birlikteyken sürekli hesabı düşünmemiş olursunuz.

Özel Günler

sevgiliye doğum günü sürprizleri

Yeni bir ilişki demek, aynı zamanda artık hayatınızda sizin için çok özel, yeni biri var demektir. Doğum günleri ve yıl dönümleriniz, hayatınızın bu yeni döneminde kuşkusuz cebinizi zorlayacak. Bu özel günler kuru kuru geçmez tabi. Öncesinde yenen güzel bir yemeği masraflarınız arasına şimdiden ekleyin. Sonrasında yapılacak sosyal bir etkinliği de şimdiden yazın bir köşeye. Bitti mi? Hayır! Asıl masraf kaleminiz ise şüphesiz hediye kısmı olacak. Hediye seçmenin zorluğu bir kenara, alacağınız hediyenin fiyatı da bütçenize eklenen giderlerden biri olacak.

Alışveriş

sevgiliye hediye

Sevgilinizle yeni başlayan bir ilişki aynı zamanda sağlığınıza dikkat ettiğiniz, dış görünüşünüze önem verdiğiniz, kozmetik ürünlere harcadığınız paranın arttığı bir dönemdir. Bu dönemde parfüm, makyaj malzemeleri, saç bakım ürünleri zaten cebinizi yeterince zorlamıyormuş gibi, bunun yanında yeni giysiler, kuaför, berber masrafları had safhaya ulaşır. Özellikle kış mevsimlerinde, sıcak olmasından dolayı birlikte olduğunuz vakitlerin çoğu alışveriş merkezlerinde geçer. Bu kadar mağaza olan bir ortamda ise daha fazla alışveriş yapmanız ve buna bağlı olarak harcamalarınızın daha da artması kaçınılmazdır. Güzel güzel giyinip, sevgilinize daha da hoş görünmeye çalışırken, bu masrafları da hesaba katmaya çalışın. Bütçenizi alıveriş yapacağınız bu yoğun döneme göre ayarlayın.

Yol parası

sevgiliyle yapılacak aktiviteler

Belki evcimen birisiniz. Belki de ilişkinizden önce pek de evden çıkmazdınız. Çalışıyorsanız işten eve, evden işe giden bir insandınız. Ama artık yeni bir ilişkiniz var. Bu da neredeyse her gün onunla görüşme ihtimalinizin olduğu anlamına geliyor. Okul çıkışında, iş çıkışında onu görmek isteyeceksiniz. Bu durum tabi ki cebinize de ekstra yol masrafı olarak yansıyacak. Gece eğlenmelerine çıktığınızda, geç saatlerde ayrılmak zorunda ise durum sizin gelir-gider tablonuzdaki dengeleri daha da değiştirecek şekilde gelişebilir. Gece geç saatlerde eve taksiyle dönmek zorunda kalabilirsiniz. Birlikte olduğunuz bu yeni insanla aynı evi paylaşmıyorsanız, onu da eve taksiyle bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Küçük ve hatta belki önemsiz gibi görünen yol parası, gece ne kadar eğlendiğiniz, oturduğunuz mesafenin uzaklığı gibi etmenlere bağlı olarak tahmin ettiğinizden çok daha büyük bir masraf olarak karşınıza çıkabilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Yaşam

To Top