Connect with us

Kayak Sezonu Geldi!

Ordan Burdan

Kayak Sezonu Geldi!

Türkiye geneline kış pek gelememiş olsa da, aslında kayak sezonu geldi de çattı bile! Biz de karlar erimeden sizler için Türkiye’deki en iyi 5 kayak merkezi ile ilgili bilgi verelim istedik. Şöyle hem doya doya karın, kayağın tadını çıkarayım, hem şöminenin önünde keyfimi yapayım hem de kar tatilinin şanındandır sucuk ekmek yiyeyim diyorsanız, Türkiye’deki en iyi 5 kayak merkezi yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

 ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ / BURSA

Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezi listemizin bir numarası tabii ki de kimseleri şaşırtmayacak popüleritesiyle Uludağ Kayak Merkezi oluyor. Kayak tatili denilince aklan gelen ilk kayak merkezi Bursa’da bulunan Uludağ Kayak Merkezi oluyor. Kayak dışında; snowboard, bigfoot, buzpateni ve kar motosikleti aktivitelerinin de oldukça rağbet gördüğü ve keyifle yapılabildiği bir yer olan Uludağ, ayrıca kayak dışı aktiviteleri ile de göz dolduruyor. Dj performansları, canlı müzikler ve kış festivalleri ile sadece gündüz değil gece de harika vakit geçirmeye olanak sağlıyor.

KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ / BOLU

Bolu’da bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi farklı zorluk seviyelerine sahip 21 pisti ile kayak sevenleri bekliyor. Aralık’tan Mart’a kadar kayak yapılabilen Kartalkaya’da yaklaşık 3 metreye kadar görülen kar ile kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Saatlik 5000 kişilik kapasiteye ve 4 kmlik pistlere sahip olan Kartalkaya Kayak Merkezi, Türkiye’deki en iyi 5 kayak merkezi listemize ikinci sıradan giriyor.

 

ERCİYES KAYAK MERKEZİ / KAYSERİ

Gelelim, Türkiye’deki en iyi 5 kayak merkezi listemizin 3. numarası olan Erciyes Kayak Merkezi’ne. Kayseri’de bulunan Erciyes Kayak Merkezi, zorluk derecelerine göre ayrılmış 32 pisti ile kayak tatili arayanların tercihi olmaya devam ediyor. Kasım ayından Nisan ayına kadar kayak yapılabilmesi ile dünyanın dört bir yanından gelen turistlerinde listelerinde yer alıyor. Toz kar kalitesinin Türkiye’nin en iyi kar kalitelerinden birine sahip oluşu da bu uluslararası ününün nedenini açıklıyor. Erciyes Kayak Merkezi ayrıca Uluslararası Snowkite Festivaline de ev sahipliği yapıyor. Düzenli esen rüzgar ve ağaçsız alanı ile uçurtma uçurmanın rahat olması bunun en önemli nedenlerinden birini oluşturuyor.

SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ / KARS

Sırada şu sıralar Doğu Ekspresi ile gündemde olan Kars’taki Sarıkamış Kayak Merkezi var. Dünyada sadece Alp Dağları’nda olan kristal kar özelliği ile sayılı kayak merkezleri arasından sayılan Sarıkamış Kayak Merkezi, adeta kıymetini bilinmeyen bir mücevher gibi. Nem oranının çok düşük olmasından dolayı yağan karın buzlanmaması ve ilk yağdığındaki kristal formu korumasından dolayı burdaki kara kristal kar deniyor. 5 ayı bulan kayak sezonu ise başlı başına göz doldurmaya yetiyor.

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ / ERZURUM

Türkiye’deki en iyi 5 kayak merkezi listemizin sonuncu sırasında Erzurum’da bulunan Palandöken Kayak Merkezi bulunuyor. Doğu’nun en popüler kayak merkezi olan Palandöken Kayak Merkezi 6 ay boyunca yerli yabancı pek çok kayakseveri ağırlıyor. Kar kalitesi toz kar olarak nitelendirilen bu kayak merkezi, ayrıca en uzun kayak pistine sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top