Connect with us

İstanbul’daki En İyi Kahve Mekanları

İyi Yedik

İstanbul’daki En İyi Kahve Mekanları

İyi bir kahve için gidilmeyecek yol yoktur, her kahve keşfedilmeyi bekleyen başka bir hikayedir. Biz de iyi kahve için düştük İstanbul yollarına ve sizler için İstanbul’daki en iyi kahve mekanları listesi oluşturduk.

Hepsi birbirinden özel bu mekanlar kahveyi tutkuyla yapıyorlar, size de sadece bu haz yolculuğuna ortak olmak kalıyor. Daha şimdiden burnuna kahve kokusu gelenler için daha fazla uzatmadan başlayalım İstanbul’daki en iyi kahve mekanları listemize…

Ministry of Coffee (MOC)

Ministry of Coffee; aralarında Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Peru, Panama ve Kenya’nın da bulundunuğu bölgelerden elde ettiği 12 çeşit kahve çekirdeği ile hazırlıyor kahvelerini. Nişantaşı’nda bulunan MOC’un Cold Brew’u da kesinlikle denenmesi gerekenlerden. İstanbul’daki en iyi kahve mekanları arasında açık ara ilk sırada sayılabilecek bu mekan ayrıca harika mimarisi ve dekoru ile de keyifli vakit geçirmenin ve iyi kahvenin adresi oluyor.

İstisna Tatlar

Kahve dendiğinde aklına Türk Kahvesi dışında kahve gelmeyenleri, yemeğin üzerine şöyle bol köpüklü ve sade bir kahve olmadan yapamayanları İstisna Tatlar’a davet ediyoruz. İstanbul’daki en iyi kahve mekanları listemizdeki İstisna Tatlar, adı üzerinde istisna tatlar denemenize olanak sağlıyor. Dağ çilekli ve mandalinalı Türk Kahvesi en çok satılanlarında desek, ne demek istediğimizi anlatmış oluruz heralde. Moda’da bulunan bu mekan Türk Kahvesi’ne getirdiği yeni yorumlar ile kesinlikle ziyaret edilmeyi hak ediyor.

7 GR Art Cafe

7 GR Art Cafe, dünyanın kafein oranı en yüksek kahvesi olan Deathwish’i içebileceğiniz tek mekan, tabii isminden sonra hala içmeye istekliyseniz! Firuzağa’da yer alan bu küçük mekan aradığınız şey iyi kahve içmekse, beklentilerinizi aşacak bir lezzete sahip kahveleri ile doğru yer. Bu arada bu mekan ismini de espresso yapılırken kullanılan kahve miktarından alıyor, evet, evet onlarda aynı bizim gibi aşıklar kahveye…

Mandabatmaz

Tekrar hangi kahveye geldik tahmin edin bakalım, tabii ki de Türk kahvesine… Başka nereye olabilirdi ki! İstanbul’daki en iyi kahve mekanları listemizin ikinci Türk kahvesi durağı Mandabatmaz. Kahveleri eski usul, bakır cezvede ve kısık ateşte yapıyor olmaları ve buna rağmen hızlı bir servise sahip olmaları bulunmaz nimet. Beyoğlu’ndaki bu mekan geleneksel Türk kahvesinden vazgeçemeyenlerin, kahveyi hakkıyla içebilecekleri bir mekan.

Petra Roasting Co Petra Coffee

Türkiye’de yetişen kahve çekirdekleri kullanılan Petra, aynı zamanda mevsime göre değişen kahve çekirdekleri ile her mevsim farklı menülerle kahveseverleri karşılıyor. İşlerini büyük bir tutkuyla yapan işletmeciler “Umarız siz de en sevdiğiniz restoranda ya da evinizin konforunda, elle hazırlanmış güzel bir kahve içmeyi seviyorsunuzdur” diyorlar, Gayrettepe’de bulunan Petra kesinlikle iyi kahve için ziyaret edilmesi gereken mekanlardan birisi.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top