Connect with us

Sosyal Medya Paylaşımlarınız İle Bayıyor Musunuz?

Ordan Burdan

Sosyal Medya Paylaşımlarınız İle Bayıyor Musunuz?

Sosyal medya hayatımıza girdi gireli, belki de arkadaş çevremizi, akrabalarımızı, profesyonel yaşamdan tanıdıklarımız daha iyi tanır olduk. Ama bu iyi mi oldu, yoksa kötü mü oldu, biz pek karar veremedik açıkçası. Türlü türlü insan olduğunu fark ettik sosyal medyada, işte sosyal medya paylaşımlarıyla bizi yaşamdan soğutan insanlar…

Siyaset Uzmanları

Sanırsınız tüm aileniz ordinaryus profesör, her arkadaşınız alanının uzmanlı bir strateji uzmanı… Bunlar her zaman mı böyleydi, yoksa klavye başında olmak ayrı bir bilmişlik mi katıyor insana anlamak mümkün değil. Bu siyasetçi arkadaşların bir de spor uzmanı versiyonları var ki, insanın maç günlerinde sosyal medyaya giresi gelmiyor. Kısacası sosyal medya paylaşımları ile bizi yaşamdan soğutuyorlar.

Negatif Enerji Vericiler

Tabii ki hiçkimse sizden devamlı Polyyanna gibi gezmenizi istemiyor ama bu kadar mendeburluk da çok fazla. Tamam kötü bir gün geçirmiş olabilirsiniz; ama devamlı melakoli, depresyon, hastalık, sinir, streste bir yere kadar. İşin şakası bir yana her gün hiç farkında olmadan onlarca insanın yaşamlarının  iyi kötü nerdeyse her anlarına şahit oluyoruz ve bu anlar bizi ister istemez etikiliyor.

Dikkat Çekme Konusunda Master Yapmış Olanlar

Onlara nam-ı diğer Drama Kraliçeleri de diyebiliriz. Hayatları boyunca devamlı arklarından vurulmuş, başlarına ne gelirse hep iyilikten gelmiş, hep en vefalı olduğu için hiç değer verilmemiş falandır bunlar, yani sosyal medya iletilerinde verdikleri mesaj böyledir. Acaba sosyal medya paylaşımlarında ileti yazarken ayna özelliği falan mı devreye girse, belki insanlar kendi yüzlerini görünce çekinirler bu yalanları yazmaya. Hatta direk şöyle bir otomatik mesaj yayınlansın bunlar kendi profillerine girince “Merhaba, ben dikkat çekmek istiyorum, ilgilenenler özelden yazsın, lütfeen!”

Atma Konusunda Neşeli Günler’deki Ziya ile Yarışanlar

Palavra konusunda ustadırlar, artık etraftan arakladıkları sözler, hikayeler yetmez. Gitmedikleri yerleri gitmiş gibi gösterirler, kendileri olmayan insanların fotoğraflarını sanki kendi fotoğraflarıymış gibi koymaktan çekinmezler. Hayatlarında hiç gerçek bir şey olmadığından olsa gerek; sosyal medya paylaşımları da aynı yaşamları gibi sahtedir.

Spor & Sağlıklı Beslenme Bağımlıları

Devamlı bir tarifler, devamlı gün batımlı yoga pozları, kalori hesaplamaları, adım sayarlar, time lapse yapılmış spor salonu videoları… Hepsi 3 günde diyetisyen, 5 günde pilates uzmanı, 10 günde glutensiz beslenme ve detoks uzmanı ve maksimum 15 günde de personal trainer ve koç olurlar. Pek bulaşmamak lazım kendilerine, takılsınlar onlar.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top