Connect with us

MSA genç aşçıları ağırlamaya hazırlanıyor!

İyi Yedik

MSA genç aşçıları ağırlamaya hazırlanıyor!

Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) bu yıl yaz aylarında 14-17 yaş arasındaki gençlere aşçılığın ve pastacılığın püf noktalarını öğretecek. MSA’nın “Young Chefs” programına katılan gençler, bir ay boyunca bıçak kullanma ve kesim tekniklerinden sos hazırlamaya; et pişirme tekniklerinden kurabiye ve kek yapımına kadar mutfağın inceliklerini öğrenecekler ve okullarına birer profesyonel şef adayı olarak dönecekler.

Dünyanın sayılı profesyonel aşçılık okulları arasında yer alan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) bu yaz kapılarını geleceğin şeflerine açıyor. MSA’da Temmuz ve Ağustos ayları boyunca düzenlenecek “Young Chefs Aşçılık ve Pastacılık” programının amacı, 14- 17 yaş grubundaki gençlere mesleği tanıtmak ve gıda bilgisi vermek. Programa katılan gençler, aşçılığa ve pastacılığa dair her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenecekler ve kendi yemeğini kimse yokken de pişirebilme becerisi kazanacaklar.

Gençler, program süresince edindikleri bilgileri gelecekte bir mesleğe dönüştürmek isteyebilecekleri gibi, şefliği meslek olarak seçmeseler bile hayat boyu kullanabilecekleri temel mutfak bilgilerini işin uzmanlarından en iyi şekilde ve eğelenerek öğrenmiş olacaklar.

“Yerim senin cesaretini”

Yaz aylarını bir mesleğin püf noktalarını öğrenerek değerlendirmek isteyen lise dönemi gençlerine açık olan program; mutfak eğitimlerinin yanı sıra; yarışmalar, gastro geziler ve “influencer ile sohbet” programlarını içeriyor. Eğitim döneminin sonunda gençler, mutfakta öğrendiklerini kendi elleriyle ziyafete dönüştürecekleri bir etkinlikte de ailelerini ağırlayacaklar.

MSA gençlere, “Cesaretini topla, mutfağa ilk profesyonel adımları Young Chefs’le atmaya başla” çağrısını yapıyor. Young Chefs programının sloganı ise; “Yerim senin cesaretini!” …

Meksika mutfağından choux hamuruna…

Young Chefs programının “aşçılık” bölümünü seçen gençler; farklı kesim teknikleriyle sebze ve yemek hazırlamayı, kemik suyu çıkarıp soslar yapmayı, çorba, sandviç ve salata yapmanın inceliklerini, et – kümes hayvanları ve deniz mahsulleripişirme tekniklerini öğrenirken, Uzak Doğu mutfağı, Fransız mutfağı ve Meksika mutfağının en ünlü yiyeceklerini pişirmeyi de deneyimleyecekler.

Young Chefs programının “pastacılık” bölümünü seçen gençler ise 60 saatlik bir mutfak eğitiminde pastacılığın temel malzemelerinin teknik olarak kullanımından kurabiye, kek, tart gibi olmazsa olmazlara, choux hamurundan ekmek ve diğer farklı hamurların yapımına kadar çok zengin bir deneyim kazanacaklar ayrıca kahve derslerine de katılabilecekler.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top