Connect with us

Minimal Yaşam Sırları Twitter’da!

Genel

Minimal Yaşam Sırları Twitter’da!

Tüketim çılgınlığı tam gaz sürerken bazen bütün enerjimizi ihtiyacımız olmayan şeylere harcayabiliyoruz. Bu yüzden de hayatımız giderek kalabalıklaşıyor ve karmaşık hale geliyor. Oysa ki özgürleşmenin yolu sadeleşmekten geçiyor. Minimal yaşam tarzı son yıllarda oldukça revaçta ve bunun üzerine tüyolar veren influencer’ların sayısı da giderek artıyor. Twitter’da da oldukça aktif olan minimal yaşam savunucuları influencerlar, her gün on binlerce takipçisine çok değerli bilgiler paylaşıyor.

İşte hem dünyadan hem de Türkiye’den minimal yaşamın faydalarını aktaran influencerlar…

Rüzgar Mira Okan
@ruzgarmiraokan

Rüzgar Mira Okan kişisel gelişim uzmanı olarak 15 binden fazla takipçisine hayatta aklımızı kurcalayan pek çok konuya dair ipuçları verirken kendi deneyimlerini paylaşıyor. Özellikle “Arın Azalt Aza” yaklaşımıyla her fırsatta minimal yaşamı savunan Okan, Twitter’ı oldukça aktif olarak kullanıyor.

The Minimalists
@TheMinimalists

140 binden fazla takipçiye sahip ve podcastleriyle binlerce kişiye ulaşan The Minimalists Twitter’da oldukça sevilen bir hesap olarak öne çıkıyor. Daha az eşya kullanımıyla nasıl daha anlamlı bir hayat inşa edileceğinin bilgisini veren hesapta minimal yaşamla nasıl iyi alışkanlıklar kazanılacağı anlatılıyor.

Marie Kondo
@MarieKondo

Life-Changing Magic of Tidying Up kitabının yazarı Marie Kondo, bu alanda en etkili isimlerden biri. Twitter’da 130 binden fazla takipçisi olan Kondo, yaşamınızda nasıl daha derli toplu olacağınıza dair önemli bilgiler verirken valiz toplamadan dolap düzenlemeye kadar pek çok konuda detay veriyor.

Minimalism Life
@minimalism

Minimal yaşam savunucularından oluşan Minimalism Life grubu, Twitter’de 25 binden fazla takipçiye seslenerek minimal yaşamın faydalarını aktarıyor. “Daha azla daha fazla yaşa” mottosuyla yola çıkan grup, takipçilerine hayatlarını daha azla nasıl daha anlamlı kılacaklarının ipuçlarını veriyor.

Courtney Carver
@bemorewithless

Yaklaşık 30 bin takipçisi olan SOULFUL SIMPLICITY kitabının yazarı Courtney Carver, minimalist yaşam tarzını benimseyerek kitleleri bu konuda harekete geçirmeyi hedefliyor. Hemen her gün Twitter üzerinden paylaşım yapan Carver, “daha azla” yaşamda daha mutlu olmanın sırlarını veriyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top