Connect with us

2022 yılının en iyi 5 reklam filmi

Genel

2022 yılının en iyi 5 reklam filmi

Reklamlar, tüketici olarak bir ürünü veya hizmeti satın alma eğiliminizi etkileyebilir. Markaların ürünlerini tasarlama süreçleri kadar pazarlama yöntemleri de bu yüzden bir hâyli önem taşır. Reklam şirketleri veya şirket bünyesinde çalışan tanıtım uzmanları, piyasadaki rekabeti ölçüp biçer ve her yıl markayı yeniler.

Reklamların dinamik, özgün ve yaratıcı olması; ürünün eşsiz özelliklerinin başarıyla yansıtılmasıyla mümkün olur. Gelin, 2022 yılına damgasını vuran ve dünyaca ünlü markaları tüketicinin beğenisine sunan yaratıcı reklamları birlikte inceleyelim.

Carvana “Oversharing Mom” Reklamı

Anneler, annelerimiz… Dünyanın hangi yerinde olursak olalım annelik deneyiminin evrenselliğinden söz edebilirsiniz. Carvana müşteri hizmetlerinden Susan’ın kendisiyle ne kadar yakından ilgilendiğini her fırsatta dile getiren anne figürü, Gen Z deyimiyle overshare yapıyor. Başka bir deyişle komşusuna, kuaförüne, resim kursundakilere kısacası tanıdığı tanımadığı herkese bu özel ve kişisel deneyimini tüm detaylarıyla anlatıyor. Müşteri temsilcilerinin aslında tamamen profesyonel bir iletişim biçimiyle insanları ne kadar iyi hissettirebileceğine bir kanıt niteliğinde olan reklam filmi, otuz saniye içerisinde sempatinizi kazanmayı başarıyor.

Squarespace, Sally’s Seashells Reklamı

Markaların en sevdiği reklam stratejilerinden biri, son dönemlerde sükse yapmayı başaran oyuncularla reklam filmi çekmek! HBO’nun başarılı dizisi Euphoria ve Marvel’ın ünlü serisi Spiderman ile adından çokça söz ettiren Zendaya, markaların teklif götürdüğü oyunculardan biri. Squarespace isimli Amerikan web site oluşturma markası, Zendaya’nın jest ve mimiklerini, güzelliğiyle ekranda süzülmesini başarıyla kullanıyor. Reklamdaki dış ses, aliterasyon sanatından yararlanarak İngilizce bir tekerleme metni kurguluyor ve böylece hem dikkat çekici hem izlemesi keyifli bir reklam fikri ortaya konuyor.

Dove, Reverse Selfie Reklamı

Kozmetik ve güzellik ürünü üzerine odaklanan markalar, sosyal medya ve toplumun oluşturduğu güzellik standartları tek tip bir güzellik anlayışına odaklanıyor. İnsanın çevresinden ve başkalarının ne düşündüğünden en çok etkilendiği dönemlerden biri olan ergenlik çağı, pek çok genç için zararlı fikirlerle mücadeleyi gerektiriyor. Araştırmalar, 13 yaşındaki genç kızların %80’inin sosyal medyada nasıl göründüklerine ve sözde kusurlarına dair suçlu hissettiklerini gösteriyor. Son dönemlerde bu konuda farkındalık arttırmak isteyen markalar ise harekete geçiyor. Dove etkileyici ve başarılı reklamıyla böylesine önemli bir soruna ses çıkaran güçlü markalardan biri hâline geliyor.

Samsung, Galaxy Z Flip4 Reklamı

Evcil hayvanlar nerede karşınıza çıkarsa çıksın yüzünüzde bir gülümseme oluşturmadan ekranı terk etmiyorlar. Fonksiyonel yapısıyla Samsung Galaxy’nin çok işlevli yeni ürünü Galaxy Z Flip4; sadece insan kullanıcılarını değil, aynı zamanda hayvan dostlarımızı da büyülemeyi başarıyor. Geniş ve çoklu ekran özelliği ile birden fazla komutu aynı anda algılayan telefon, herkesin onun hakkında konuşup miyavlamasını hak etmişe benziyor!

Amazon, Alexa Mind Reader Reklamı

Ünlü oyuncu Scarlett Johanson ve komedyen eşi Colin Jost’un birlikte Superbowl Reklamları kampanyası için ekran karşısına geçiyor. Reklam, Amazon’un süper akıllı asistanı Alexa’nın komutları sesli algılamayı bırakıp akıl okumaya başlaması üzerine bir distopyayı anlatıyor. Sadece sizin bildiğiniz acı gerçekleri pembe yalanlarla unutmanızı imkânsız hâle getiren yeni Alexa, çevrenizdeki insanların korkulu rüyası olabilir. Sanıyoruz, bazen sadece Alexa’nın olduğu akıllı robotla barışıp yolumuza devam etmeliyiz. Öyle değil mi?

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top