Connect with us

Modern insanın trajedisi “Lora” tiyatro sahnesinde

Kültür & Sanat

Modern insanın trajedisi “Lora” tiyatro sahnesinde

Hayalinin peşinden koşanları bir araya getiren Orchestra Theatre ilk oyunu “Lora” ile 21 Ekim’de seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin ilk içerik şirketi Orchestra Content fark yaratan üretimlerini bu kez tiyatro alanında ortaya koyuyor. Orchestra Content tarafından, deneyimli tiyatrocu Şebnem Sönmez süpervizörlüğünde hayata geçirilen Orchestra Theatre; birlikte üretmek, birlikte neşelenmek ve iddiasıyla değil hayaliyle var olanları bir araya getirme hedefiyle sahnelerdeki yerini almaya hazırlanıyor. Kolektif üretimi odağına alan ve sahneleyeceği her bir oyunun ilk kez seyirci karşısına çıkacak metinlerden oluşacağı Orchestra Theatre, Mithat Ozan Küren tarafından kaleme alınan “Lora” ile 21 Ekim’de tiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Ortak akılla üretme prensibinden yola çıkan Türkiye’nin ilk içerik şirketi Orchestra Content özgün içerik üretimini tiyatro alanına taşıyor. Orchestra Content’in tiyatronun deneyimli isimlerinden Şebnem Sönmez süpervizörlüğünde hayata geçirdiği Orchestra Theatre, yaratıcılarla tanışabilmek, birlikte ve neşeyle üretebilmek düsturuyla seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Orchestra Theatre, Mithat Ozan Küren’in yazdığı “Lora” oyunuyla seyircisine merhaba demeye hazırlanıyor. Geçen yıl “Kıyafetlerimin Neden Üzerimde Olmadığının Hikâyesi” metniyle Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun Mitos Boyut Tiyatro Yayınları iş birliği ile düzenlendiği Sahne Eseri Yazma Yarışması’nda üçüncülük ödülü kazanan Mithat Ozan Küren’in yönetmen koltuğuna oturduğu oyunun başrollerini Çağdaş Ekin Şişman ve Mehmet Okuroğlu paylaşıyor.

İşten eve dönen ve karnını doyurmak, dinlenmek, uyumak gibi bazı basit işleri yaparken zorlanan Lora’nın akşamdan sabaha süren kısa bir hayat kesitine sahnede tanıklık ediyoruz. Yivine oturmayan her nesneyle birlikte geçmişi ve geleceği de bir olup üzerine çökerken, sendromları ve göz kamaştıran yenilgileri ile Lora, izleyicileri hiç sevmediği evinin ve aklının içine davet ediyor.

Birlikte ve keyifli üretimi odağına alan ve projelerini özgün yapımlar üzerine konumlayan Orchestra Theatre, sahneye koyacağı her oyunda farklı yol ve yöntemleri odağına alan multidisipliner bir yapıyla sahnede hayalini inşa etmeye hazırlanan pek çok isimle üretimlerine devam ediyor.

Sezon boyunca İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasındaki farklı sahnelerin yanı sıra gerçekleştirmeyi planladığı yurt içi ve yurt dışı turneleriyle pek çok farklı bölgedeki tiyatro izleyicisine ulaşmayı hedefleyen Lora’nın ilk gösterim biletlerine Tiyatrolar.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

LORA KÜNYE

Yazan / Yöneten: Mithat Ozan Küren
Oyuncular: Çağdaş Ekin Şişman, Mehmet Okuroğlu
Sahne Tasarımı: Pınar Demir
Hareket Düzeni: Ezgi Künktakan
Işık Tasarımı: Alev Topal
Müzik / Ses Tasarımı: Çağrı Beklen
Afiş Tasarımı: Müjde Başkale
Yönetmen Yardımcıları: Denizhan Çay, Gözde Demirtaş
Işık / Ses Uygulama: Nilgün Kurtar
Koordinatör: Büke Akşehirli
Süpervizör: Şebnem Sönmez
Yapımcı: Mine Şengöz
İçerik: Orchestra Content

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top