Connect with us

Okullar Tatile Girerken Çocuklara Eğlenceli Aktiviteler

Ordan Burdan

Okullar Tatile Girerken Çocuklara Eğlenceli Aktiviteler

Yaz tatiline doğru adım adım ilerlerken yoğun bir eğitim öğretim sezonu sonrasında boşa çıkacak olan çocuklar için hangi tür tatil aktivitelerinin seçilmesi gerektiği her sene olduğu gibi bu sene de merak konusu.

Çocukların bir yandan dinlenirken diğer yandan kendilerini geliştirecek verimli aktivitelerle yaz tatilini geçirmesi gerekiyor.

Çocuk Üniversiteleri ile Dolu Bir Yaz Programı

“Çocuğum yaz tatilinde güzel bir eğitim deneyi yaşasın” diyen bir ebeveynseniz birçok üniversitenin sunduğu “çocuk üniversitesi” hizmetlerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Genelde her sene haziran ile temmuz aylarında yaz sezonlarına başlayan çocuk üniversiteleri ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kabul ediyor. Çocuk üniversitesi programları kapsamında minikler hem bilim konusunda önemli bilgiler ile buluşturuluyor hem de eğlenceli programlar ile yaz tatilini güzel bir şekilde geçirmiş oluyor.

Uzay Kampı Programları

SpaceX’in uzay konusundaki çılgın çalışmaları, NASA’nın yeni gözlemleri derken dünya dışı mekan ve durumlar hakkında her geçen gün daha fazla bilgi sahibi olduk ve dünya dışına seyahat artık eskisine oranla daha mümkün görünüyor. Tüm bu gelişmeler karşısında çocuklarınızın ufkunu açmak istiyorsanız yaz dönemlerinde açılan “uzay kampı” programlarını takip etmenizi öneriyoruz.

Doğayla İç İçe Bir Aktivite

Genelde 8 ila 16 yaş arasındaki katılımcıların kabul edildiği ve çocuklara doğa sevgisini aşılayıp doğa konusunda sağlam bir bilinç yaratmanın amaçlandığı doğa kampı programları da yaz dönemi için gözde aktivitelerden birisi. “Doğadaki çocuk” sloganıyla CAMPWOLFTRACK isimli doğa kampı organizasyonu bu işi 5 – 6 günlük programlar halinde katılımcılara sunuyor.

Matematik Köyü’nde Bilim Dolu Günler

Nesin Matematik Köyü’nün İzmir şehrinin Selçuk ilçesinde yer alan eğitim temelli yaz kamplarında çocuklar birçok konuda güzel programlardan geçiyor. Eğitim amaçlı kampların düzenlendiği Matematik Köyü’nde matematik dışında felsefe ve sosyoloji okulları da bulunuyor.

Çocukların Gelişimi İçin İstanbul Kamp

İstanbul Kamp isimli programda ise çocuklarınızın liderlik, ekip ruhu, analitik düşünebilme yetisi gibi alanlardaki yetenekleri ile becerilerini geliştirmek amaçlı birçok eğlenceli aktivite düzenleniyor. 7 ve 12 yaş arası çocukların katılımcı olarak yer aldığı İstanbul Kamp, yaz sezonunda doğa yürüyüşleri, uçurtma şenlikleri, kamp ateşi, boyama faaliyetleri gibi birçok alanda çocuklara eğlenceli anlar vaat ediyor.

Çocuğunuza Tarım ve Bitki Aşkı Aşılayın

Fethiye civarında yer alan ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Yanıklar Köyü’nde bulunan Vadi Organik Tarım ve Ekolojik Yaşam Çiftliği isimli mekanda çocuklarınızın tarım ve bitki konusunda bilgi sahibi olması ve onlara karşı daha çok sevgi beslemesi için güzel etkinlikler düzenleniyor. Miniklerin aş aralıklarına göre farklı tarihlerde kabul edildiği programda çocuklarınıza doğa sevgisini güzel bir şekilde aşılamanız mümkün.

Yabancı Dil Okulları

İngilizce’nin dahi yabancı dilden sayılmadığı şu günlerde çocuklarınızın yeni yabancı diller öğrenmesi hem zihinsel gelişimi hem geleceğinin daha aydınlık olması açısından çok önemli. Eğer yaz tatili içerisinde yurtdışı planlarınız varsa ve bütçeniz müsaitse çocuğunuzu Türkiye dışında bir dil okuluna yazdırabilirsiniz. Bu sayede minikler hem yabancı ülkelerden çocuklarla tanışıp kültür kaynaşması yaşayacaklar hem de yeni bir dil daha öğrenmiş olacaklar. Yurtdışı için plan ya da bütçeniz yoksa da yurtiçi dil kamplarını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top