Connect with us

Organik Anneler Geliyor Saklayın Şekerleri

İyi Yedik

Organik Anneler Geliyor Saklayın Şekerleri

Annelik pek tabii ki çok kutsal bir mertebe, minicik savunmasız bir insan yavrusunu doyurup koruyup kollayıp yaşama hazır bireyler haline getiriyorsunuz. Ama her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi, annelik üzerine fazla düşünmek, fazla düşmek de zarar.

Bazen hem de hem anneye, hem çocuğa hem de babaya zarar olabili. Her şey kararında güzel; sağlıklı olmak da kararında güzel, kaçamak yapmak da, önemli olan dengeyi tutturabilmek.

Şimdi nerden geldik bu konulara diyecek olanlar için fazla uzatmayalım ve hayatlarımıza iyiden iyiye giriş yapmış organik annelerden bahsedelim.

NO ŞEKER YES HİÇBİR ŞEY

Şekerden uzak tutun cümlesinin vücut bulmuş hali gibi davranırlar. Devamlı organik nutella yapımı, glutensiz kek, şekersiz pancake tarifleri izlerler, evdeki denemeleri Breaking Bad’den bile beterdir; ama onlar şekersiz organik bir öğün oluşturana kadar durmazlar.

EV YAPIMI PEYNİR IN, GERİSİ OUT

Peyniri de kendiniz yapın, yoğurdu da kendiniz yapın, hatta eliniz değmişken hazır bu çocuklar sütünüzden faydalanıyorken etinizden de faydalansın. Allah korusun yarın öbür gün insan eti çok organikmiş, hem 0 şeker içeriyormuş hem de deli protein kaynağıymış diye söylentiler çıkarsa bu organik anneler, kendilerini bile yedirirler bu çocuklar sağlıklı, organik beslensinler diye…

SEBZENİN, MEYVENİN ORGANİĞİ

Pardon, organik mi o? Meyveler, sebzeler organik mi değil mi? Üstünde böcek ilaçlarının kalıntıları kalmış mı? Sirkeli suya mı batırsak? Kafasında deli sorular olan bu organik anneler; organik meyve, sebze bulmk için market, internet sitesi demeden koşturup dururlar.

UNUN TAM BUĞDAY UNLUSU

Beyaz undan öcü görmüş gibi kaçan, eğer ki çocukları ağızlarına beyaz undan yapılmış bir yiyecek koyarsa iflah olmaz bir bağımlı olacakmış gibi davranırlar. Sakin, organik anneler, bu sadece beyaz bir un, siz başka bir beyaz ile karıştırdınız galiba.

STERİLİZATÖRSÜZ ASLA

Sterilizatör en büyük silahlarıdır organik annelerin; mikroplar açtıkları savaşta en büyük dostları olmuştur sterilizatörler! Ne biberonlar, ne emzikler kurtulamadı bu organik annelerin elinden. Annelik en büyük silah zaten çocuklarınızı korumanız için bir de sterilizatörleri işe karıştırıp terör estirmeyin.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top