Connect with us

Oscarlı filmler yeniden vizyonda!

Kültür & Sanat

Oscarlı filmler yeniden vizyonda!

91. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film Oscar’ına layık görülen Green Book (Yeşil Rehber) Bohemian Rhapsody ve Bir Yıldız Doğuyor kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 1 Mart itibarıyla Cinemaximum sinemalarında yeniden vizyona giriyor.

Tekrar gösterime özel fiyatlarla

Cinemaximum, Oscar’lı filmleri sinemaseverlerle yeniden buluşturuyor. 91. Akademi Ödülleri’nde Oscar kazanan Green Book, Bohemian Rhapsody ve Bir Yıldız Doğuyor filmleri Cinemaximum’larda tekrar gösterime özel bilet fiyatıyla, 12 TL’den, izleyiciyle buluşuyor.

En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan ve Türkiye’de Yeşil Rehber adıyla gösterilen Green Book, gerçek bir hikayeden filme uyarlanmış. Film, Amerikalı siyahilerin eşitlik mücadelesi verdiği 1960’lı yıllarda, Afrika kökenli ünlü bir piyanist olan Don Shirley ile onun şoförlüğünü ve korumalığını yapan Tony Lip’in çıktığı turne yolculuğunun hikayesini anlatıyor.

Rami Malek’e En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını getiren Bohemian Rhapsody ise Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury’nin hayatını anlatıyor. Film, En İyi Film Kurgusu, En İyi Ses Miksajı, En İyi Ses Kurgusu dallarında da Oscar aldı. Oscar’da “En İyi Film Şarkısı” ödülünü kazanan ve Lady Gaga’nın başrolünde yer aldığı Bir Yıldız Doğuyor ise kişisel sorunlarıyla boğuşmakta olan ünlü country şarkıcısı Jackson Maine ile büyük bir müzisyen olma hayalleri kuran Ally arasında filizlenen aşkı ve ikilinin değişen kariyerlerini konu ediniyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top