Connect with us

Patates Kızartmasını Koydukları Kaplarla Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlayan Mekanlar

Ordan Burdan

Patates Kızartmasını Koydukları Kaplarla Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlayan Mekanlar

Ülkemizde son yıllarda  evlerde ve mekanlarda bir sunum çılgınlığıdır almış başını gidiyor.

Genelde evlerdeki sunum çılgınlıkları her şeyi kurdele ile sarmak, bir nohut tanesi dahi olsa tüketilecek şeyi illa süslü küçük bir tabağın içine koymak gibi eylemlerde karşılık buluyor.

Ancak mekanlardakinin biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Genelde mekanlarda gıdaların sunumunu yaparken sanıyoruz ki işletmeciler müşteriyi biraz şaşırtmak istiyorlar.

Aynı zamanda tabii ne kadar ilginç bir sunum yaparlarsa bu o mekanı da o kadar farklı ve “cool” kılar diye düşünüyor olabilir. Ama maalesef bu uğurda yapılan her serviste biz müşteriler hayretten hayrete gark oluyoruz. Bu alternatif sunum denemelerinin yapıldığı yegane besin ise kesinlikle patates kızartması.

Hem akışkan olmaması hem de hemen hemen her mekanda en çok giden yiyecek olması nedeniyle mekanlar tüm yaratıcılıklarını bu yiyeceğimiz üzerinde deniyorlar.

Sonra “Neden temiz bardak kalmadı?”!

Bazen anaokuluna geri dönüp neyi ne için kullandığımızı bir kez daha tekrar etmemiz gerekebiliyor herhalde. Evet, n’apıyorduk? İçecekleri bardağa, yiyecekleri tabağa koyuyorduk. Berkecan evladım, meyve suyunu pasta tabağından içemezsin ama!

Mekan çok şık olabilir ama…

Tamam, mekan çok şık olabilir ama hiçbir şey patates kızartmasını buz kovasında servis etmeyi haklı çıkarmaz bizce. Bizim evlerimizde 84 parça yemek takımının içinden çıkan buz kovaları kullanılmadığı için bir kenarda boş boş bekliyor olabilir belki ama koskoca şıkır şıkır restoranda da kullanılmıyor olamaz yani.

Spor aşkı bu değil

Fotoğrafa biz de çok baktık ama biz de anlayamadık. O masa tenisi raketi gerçekten de patates kızartmasının altındaki en saçma detay. Masa tenisi sevdalısı bir garsonun unutmuş olmasını yeğleriz.

Oldu mu şimdi? Hemen Uğur Dündar’ı arıyoruz!

Özellikle İngiltere dolaylarında patates kızartmasının kağıttan külahlarda servis edilmesi bir hayli popüler. Burada sorun yok. Ama bunda baya baya gazete kağıdı kullanmak yakışıyor mu hiç? Zaten bol yağlı bir kızartma, bir de o gazetenin mürekkebiyle birleşince… Neyse daha fazla bir şey demiyor, sizi Uğur Bey’e havale ediyoruz.

Sübliminal mesaj var!

İşletmelerin menülerinde sübliminal mesaj kullandıklarının apaçık ispatı bu sunum. Aldığımız haberlere göre patates kızartmasını bu şekilde servis eden mekanlardaki shot siparişleri %57 oranında artmış. Küsuratlı rakam verdik, salladığımızı düşünmeyin.

Mutfakta olan mutfakta kalır

Bu serviste ya işler biraz aceleye gelmiş ya da patates kızartmasını hazırlayan arkadaş o işi çok yanlış anlamış. Evet, aletin kullanımı doğru ama kızartmak için kullandığımız bu aletten patatesleri yeteri kadar piştikten sonra ayırıyoruz. Yani sizin pişirme malzemelerinizi bizim görmemize gerek yok. Acaba çok mu para vermişler…

Adalet terazisi bile bu işe şaştı

Fizik bilgimize kesinlikle güvenmiyoruz ama yaptığımız hesaplamalara göre oradan bir adet patatesin alınmasıyla bütün o kusursuz düzen tepetaklak olacak.

Ye ayakkabım ye…

Nasreddin Hoca fıkrası gibi duran bu sunumla gerçek hayatta hiçbirinizin karşılaşmasını istemeyiz.

Yeni gelin evlerinden işletmelere uzanan bir sunum hikayesi

Şu mini alışveriş sepetlerini üreten kişinin ilk olarak aklından neyin geçtiğini biz de merak ediyoruz. Yok, gerçekten bu tip amaçlar için ürettiyse çok çılgın bir öngörü yeteneğine sahip. Çünkü düz bir mantık bunu asla makul bulmazdı.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top