Connect with us

Yalnız Baya Yiyen, Ama İyi Yiyen, Kabul Edelim Güzel Yiyen Instagram Fenomenleri

İyi Yedik

Yalnız Baya Yiyen, Ama İyi Yiyen, Kabul Edelim Güzel Yiyen Instagram Fenomenleri

Yemek yemeyi hepimiz çok severiz ama öyle Instagram hesapları var ki işi gerçekten büyük bir zevke dönüştürmüşler.

Hem sanki yalnızca kendileri için değil de bizler için de yiyorlar. Yani yedikleri içtikleri onlara kalmıyor sadece, gördüklerinin yanı sıra bol bol yediklerini de anlatıyorlar. Çok da iyi yapıyorlar. Haydi, karınlar yeterince toksa ağzımızın suyunun akmasına neden olan yemek üzerine hesaplar yöneten Instagram fenomenlerini inceleyelim.

oguzyenihayat

Oğuz Yenihayat, hem güzel gezen, hem güzel yiyen hem de tüm bunları çok güzel fotoğraflayan bir Instagram fenomeni. Üstelik öyle arada sırada değil yani, her gün mutlaka 1 tane ağzınızın sularını akıtacak bir fotoğrafını bulursunuz. Profiline açken bakmamanız tavsiye edilir.

omurakkor

Müthiş bir birikime sahip Ömür Akkor geleneksel lezzetleri öylesine hakkını verircesine sunuyor ki yemeyip fotoğrafını öpüp de yatıyoruz adeta. Ömür Akkor’un hesabına bakınca “Şu midemin kaçırdığı ne kadar çok lezzet varmış” diyebilirsiniz.

lokantalarim

Hesabın sahibi Alp Artam, genellikle fotoğraflarına çok daha canlı renklere sahip olmaları için filtreler uyguluyor. Ama tabii bu filtreler o yemekleri çok daha iştah kabartacak bir hale getiriyor. Hatta şöyle diyelim, ekrandan o yemeği yakalayıp almak ve yemek istiyorsunuz.

bekarevi

Bu hesabın adını gördüğünüzde makarna ve menemen paylaşıldığını düşünebilirsiniz. Ama çok yanıldığınızı söylememiz gerek. Hesapta çok şahane yemekler çok şahane ve sanatsal fotoğraflarla paylaşılıyor. Hesabın oldukça profesyonel bir yemek hesabı olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

kitcheninred

Şöyle yaz gibi, bahar gibi, çiçek gibi, kuşlar gibi sımsıcak, içinizi ısıtacak bir yemek hesabı düşünün. Şimdi sizi kitcheninred’e alalım. Bu hesaptaki tüm muffinler, kurabiyeler, pancakeler ve dahası çok ama çok sevimli. Tanıştığınıza pişman olmayacaksınız.

c_karakus

Eğer siz de yeni yerleri gezmeyi ve farklı tatlar denemeyi seviyorsanız Cem Karakuş’u mutlaka takip etmelisiniz. Çünkü her gün yepyeni mekanlar ve yepyeni lezzetler ile karşımıza çıkıyor. Ama hızına yetişmezsiniz, onu söyleyelim. 

mosyosokola

Mösyo Şokola, mutfağını aşırı Batılılaşmış Osmanlı mutfağı diye tanımlıyor. Yani bir düşündüğümüzde daha iyisi olamaz diyoruz. Osmanlının müthiş lezzetleri batının farklı tatları ve sunumlarıyla birleşiyor. Daha ne olsun?

burakzafer

Armut Lokanta’nın sahibi olan Burak Zafer, hem çok estetik hem de çok iştah açıcı. Yani fotoğraflara bir sanat eseri olarak mı yoksa mideye indirilecek lezzetler olarak mı bakacağınız size kalmış.

gurukafa

“Beni öldürmeyen şey beni doyurur” şiarıyla yola çıkmış olan gurukafa’nın paylaştığı fotoğraflardaki yemeklerin kokusu adeta burnunuza geliyor. Üstelik hem geleneksel tatları hem de ilginç lezzetleri bulabilirsiniz.

tatdedektifi

Sinan Hamamsarılar tatdedektifi’nde paylaştığı fotoğraflarda birbirinden güzel lezzetleri bir dedektif edasıyla araştırıyor ve tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Baktığınız her fotoğraf onu acilen yeme isteği uyandırıyor.

harbiyiyorum

harbiyiyorum hesabı öyle şık ve artistik sunumlardan ziyade harbi lezzetleri en harbi halleriyle karşımıza çıkartıyor. Zaten öyle olunca hem çok daha güzel hem de çok daha iştah kabartıcı bir hale geliyor. 

oburcan

oburcan her biri ayrı telden çalan birbirinden farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir hesap. Yani farklı tatlara açıksanız ve tüm güzellikleri tatmam gerekiyor diye düşünüyorsanız tam size göre.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top