Connect with us

Rüya Kadro ile Bak Şu Hayata!

Kültür & Sanat

Rüya Kadro ile Bak Şu Hayata!

Sahne Beşiktaş’ın yeni prodüksiyonu doğaçlama-komedi Bak Şu Hayata! 28 Nisan Cuma ilk performansla perde açıyor. Bak Şu Hayata!’da diğer bütün doğaçlama gösterilerde olduğu gibi herhangi bir metin ya da ön hazırlık yok.

Her şey doğaçlama gelişiyor. Yani gösteri sırasında ne olacağını oyuncular dahil kimse bilmiyor.

Performans, seyirciler arasından bir gönüllünün sahneye gelmesi ve kendini canlandıracak oyuncuyu seçmesiyle başlıyor.

Gösterinin bundan sonrası, içinde doğaçlama sahneler olan bir talk-show tadında devam ediyor. Moderatör gönüllü seyirciye kısa sorularla hayatını küçüklüğünden itibaren anlattırıyor, birbirinden yetenekli doğaçlama oyuncuları da konuğun anlattığı hikayeleri anında canlandırıyor. Oyuncular konuğun anlattığı anı ve anektodlardaki tüm karakterleri çeşitli kostüm ve aksesuarlar kullanarak hayata getiriyorlar.  Bu şekilde sahnedeki konuğun hayatını doğumundan bugüne kadar ‘bir film şeridi’ gibi izliyoruz, tabii ki bol bol kahkahayla birlikte.

Bak Şu Hayata!’nın çok sağlam bir oyuncu kadrosu var ve gösterinin moderatörlüğünü Osmantan ERKIR yapıyor.

Daha önce Aspava adıyla sahnelenen gösteride yer alan Mutlunur Lafçı, Sinan Mutlu ve Yılmaz Sütçü’den oluşan ekibe bu projede deneyimli doğaçlama oyuncusu Dilek Çelebi’nin katılımıyla ‘Rüya Kadro’ oluşturuldu. Mutlunur Lafçı ve Sinan Mutlu hem sahnede hem de televizyonda bir çok doğaçlama projesinde (Aspava, Depo TV, Doğaçlama AŞ, YOTA) yer alan çok başarılı ve yetenekli doğaçlama oyuncuları.

Yılmaz Sütçü tüm başarılı doğaçlama projelerinin yanında Hedwig Ve Angry Inch’deki bol ödüllü başrol performansıyla da dikkat çekiyor. Dilek Çelebi ise sahne, TV ve sinema dallarında bir çok projede (Anında Görüntü Show, Oyun bozan, Kadim Dostum, Yahşi Batı, Vezir Parmağı) başarıyla yer aldı. Osmantan Erkır çok ses getiren TV yapımlarında yapımcılık ve sunuculuğun yanında Doğaçlama Komedi’nin Türkiye’de tanınmasını sağlayan en önemli isimlerden biri. Halen ‘Gerçek’ adlı tiyatro oyununda da yönetmen ve oyuncu olarak görev alıyor. Osmantan Erkır ve Dilek Çelebi aynı zamanda Doğaçlama Tiyatro Ligi’nde moderatör ve jüri olarak yer alıyorlar.

Bak Şu Hayata! muhteşem kadrosuyla Türkiye’nin en iddialı yeni doğaçlama projesi. 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top