Connect with us

Pera’da A Capella: Barbershop İstanbul

Kültür & Sanat

Pera’da A Capella: Barbershop İstanbul

Pera Müzesi’nin yeni konser serisi “Pera’da A Capella”, Barbershop Istanbul grubunun gerçekleştireceği performans ile devam ediyor. Konser, 16 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de başlayacak. Konser öncesi saat 16:00’da, çok sesli müzik meraklılarına yönelik sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen “Atölyede Sohbet” etkinliğinde, “Barbershop” tarzı a capella müzikten bahsedilecek.

Türkiye’nin barbershop tarzı ilk vokal kuarteti

Pera Müzesi’nde devam eden, Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğindeki “Pera’da A Capella” konser dizisinin ikinci performansını “Barbershop İstanbul” gerçekleştiriyor. Grup, 2013 yılında klasik ve modern barbershop tarzı a capella müziğini icra etmek amacıyla kuruldu. Grup Onur Zorluuysal, Erdinç Hasılcıoğulları, Kaan Bayır ve Enis Turhan’dan oluşuyor. Barbershop İstanbul, Türkiye’nin barbershop tarzı ilk vokal kuarteti olarak öncülük yapıyor. Aynı zamanda kökleri ABD’ye dayanan müziğin dünyadaki en büyük topluluğu olan Barbershop Harmony Society’nin Türkiye’deki ilk üyesi olarak öne çıkıyor. Konser öncesi gerçekleştirilen “Atölyede Sohbet” etkinliğinde, “Barbershop” tarzı a capella müziğin kökeni, armoni yapısı, klasik a capella müzikten farkları ve icra pratiklerine değinilecek.

“Pera’da A Capella” konser serisi kapsamında Gürcü Sanat Evi Çok Sesli Korosu 23 Mart’ta, REZONANS 13 Nisan’da, SİRENE 18 Mayıs’ta sahne alacak.

*20 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top