Connect with us

Karaköy’de Sevgiliyle Kahvaltı Yapılacak Yerler

İyi Yedik

Karaköy’de Sevgiliyle Kahvaltı Yapılacak Yerler

Birden hayatımıza girdi, Kadıköy’ün samimi hallerini, İstiklal’in havalı duruşunu, Nişantaşı’nın burnu biraz havada tavrını birleştirdi ve hepimizi kendine aşık etmeyi başardı. Evet Karaköy’den bahsediyoruz.

Biraz hipster, çokça havalı ama hep kendine özgü… Buram buram özgünlük kokan, yurtdışında görüp “Yaa Türkiye’de neden olmuyor böyle yerler?” dediğimiz tüm mekanları ayaklarımızın önüne serdi.

Grafitti dolu sokaklarındaki salaş, küçük kafeleriyle İstanbul’a yeni bir soluk getirdi.  Biz de bu ruhu doya doya yaşayın diye, sizin için Karaköy’de sevgiliyle kahvaltı yapılacak mekanlar listesi hazırladık, hazırsanız başlıyoruz!

DANDİN BAKERY

İki tasarımcının elinden çıktığı gün gibi aşina olan bu mekan, hem iç hem de dış tasarımı ile kendinizi Paris’teki bir pastanede hissetmenizi sağlıyor. Ve neyse ki sadece mekan değil, hazırladıkları lezzetler de şahane ve kendinizi hala Paris’te hissetmenizi sağlayacak kadar kaliteli. Eğer bir Pazar sabahı Karaköy’de kahvaltı yapmak isterseniz; sevgilinizin elinden tutup Dandin Bakery’e girmeniz ve kendinize bir Dandin kahvaltısı söylemenizi tavsiye ederiz. Kahvaltı mutluluğunun tüm gün sürdüğüne şahit olacaksınız.

NAİF

Karaköy’de sevgiliyle kahvaltı yapılacak bir diğer mekan da, tabii ki Karaköy’ün vazgeçilmezlerinden Naif! Sizi Ege kıyılarına götürecek, taptaze lezzetleri ve içinizi açan dekorasyonuyla Naif, Karaköy’de sevgilinizle kahvaltı yapmak için harika bir tercih olacaktır. Yaz aylarında Ege’ye kaçmanın alternatifi olacağı gibi, soğuk kış günlerinde de Ege’nin sıcaklığını size getirecek olan bu mekan, hem sevgilinizin hem de sizin Karaköy vazgeçilmezleriniz arasına girecek.

DEM

Çeşit çeşit sıcacık çaylarıyla, sadece içimizi değil gönlümüzü de ısıtan Dem Karaköy, sizi sadece çaylarıyla değil mükellef kahvaltısıyla da karşılıyor. Karaköy’de güzel bir kahvaltı ya da brunch için bir yer arıyorsanız Dem Karaköy’ün geniş kahvaltı menüsüne göz atmanızda fayda var.

PAN

Tasarımı da yemekleri de ilhamını mitolojiden alıyor… Evet bildiniz, Karaköy Pan’dan bahsediyoruz. Karaköy’de sevgiliyle kahvaltı yapılacak mekanlar listemizin olmazsa olmazı Pan Karaköy’de kahvaltıya doyacaksınız. Pancake’den füme etlere, ev yapımı böreklerden sosislere ve taze meyve sebzelere kadar kahvaltıya dair aklınıza gelen tüm lezzetler burada.

PİM

Karaköy’de sevgiliyle kahvaltı yapılacak mekanlar arasında Pim Karaköy, kahvaltı çeşitliliği ile göz dolduruyor. Klasik Türk kahvaltısından Fransız kahvaltısına, pancakelerden vejetaryen kahvaltısına kadar geniş seçenekleri bulunan mekanın pastane bölümündeki çeşitler ile de kahvaltınızı tatlı bir sona bağlayabilirsiniz.

FİL BOOKS

Kahve ve kitap konseptli bir mekan olmasına rağmen, Karaköy’de kahvaltı denildiğinde akla ilk gelen mekanlardan birisi oluyor Fil Books, bu sakin ortamda sevgilinizle beraber çeşit çeşit reçel ve kruvasanlar eşliğinde kahvaltınızı edebilir, harika çaylarının ve kahvelerinin yanında kişlerinin ve spesiyal tostlarının tadına bakabilirsiniz. Tabii kitaplarla çevrili olmanın güzelliği de cabası!

GAKKI

Hemen söyleyelim Gakkı, yumurta demek! Bu minik ama devasa lezzetlere sahip mekanın isminden de anlaşılacağı üzere kahvaltısı oldukça iddialı. Hıccın böreğiydi, reyhanlı sigara böreğiydi, pişiydi derken bir bakmışsınız pazar brunchı akşama kadar sürmüş. Birbirinden lezzetli kahvaltı seçenekleri ile Gakkı, Karaköy’de sevgiliyle kahvaltı yapılacak mekanlar listemizin en güçlüsü diyebiliriz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top