Connect with us

Silvana Işık Labirenti ile Büyülü Bir Dünyanın Kapıları Açılıyor!

Yaşam

Silvana Işık Labirenti ile Büyülü Bir Dünyanın Kapıları Açılıyor!

Sanat ve ışık gösterisi olan “Silvana Işık Labirenti” ziyaretçilerine rengârenk bir deneyim sunuyor. Dünyaca ünlü mimar Ben Busche/Brut Deluxe tarafından tasarlanan Ilmex Illumination tarafından hayata geçirilen “Silvana Işık Labirenti”, yarattığı muhteşem atmosfer ile 6 ay boyunca İstanbulluları Emaar Square Mall’a çekecek.

İngiltere’de sergilendiği dönemde büyük ilgi gören “Silvana Işık Labirenti” Türkiye’ye geldi. Bir sanat ve ışık gösterisi olarak tanımlanan ve dünyaca ünlü mimar Ben Busche/Brut Deluxe tarafından tasarlanan Ilmex Illumination tarafından hayata geçirilen “Silvana Işık Labirent”i 5 Nisan 2018 tarihinden itibaren Emaar Square Mall’da sergilenmeye başladı. İlk kez 2017 yılının sonlarında İngiltere’de sergilenen labirent, hemen ardından Türkiye’de ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Büyük ilgi gösterilen “Silvana Işık Labirent”i, 2,20 m yüksekliğinde ve üçgen biçimli 72 akrilik camdan oluşuyor. Labirent içinde gezen ziyaretçiler enstalasyon boyunca yürüdükçe gökkuşağı renkleri camların içinden yansıyor ve ziyaretçilerin etrafını renk ve ışık katmanlarından oluşan bir labirent ile sarıyor. “Silvana Işık Labirenti”ni dıştan saran aynalı film sayesinde, ziyaretçiler bir sonsuzluk odasına girmiş gibi hissediyor.

Bir kez içeri girildiğinde sürekli değişen ışık şekilleri ve dinamik olarak değişen tüm renk tonları ziyaretçileri hareketli bir evrendeymiş gibi hissettiriyor. Güçlü LED ışıklar ile muhteşem bir atmosfer yaratan labirent, gündüzleri gün ışığının da etkisiyle ilginç ışık gölge oyunları oluştururken, geceleri ise rengarenk bir dünyaya dönüşüyor.

6 ay boyunca Emaar Square Mall’da sergilenecek “Silvana Işık Labirenti”nin sadece Anadolu Yakası’nın değil, tüm İstanbulluların ve yerli-yabancı turistlerin de ilgisini çekecek.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Yaşam

To Top