Connect with us

Mayıs’ta Caz Festivali’nden Başka Neler Var Neler?

Kültür & Sanat

Mayıs’ta Caz Festivali’nden Başka Neler Var Neler?

2-13 Mayıs tarihlerinde ikinci kez gerçekleştirilecek ve Zorlu PSM’nin her yanına caz çatısı altında; blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin heyecan verici renklerini taşıyacak Zorlu PSM Caz Festivali dışında Zorlu PSM’nin Mayıs programında yine konserler, tiyatrolar ve gösterimlerle zengin bir içerik bulunuyor.

7’den 70’e herkes için tiyatro oyunları, Royal Opera House Gösterimleri Zorlu PSM’de…

DAMDAKİ KEMANCI

Zorlu PSM’nin ilk Türkçe müzikal prodüksiyonu olarak Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle sanatseverlerle buluşan efsane müzikal Damdaki Kemancı (Fiddler on the Roof), Mayıs ayında da Zorlu PSM’de! “Sütçü Tevye” öykülerinden uyarlanan, Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı müzikalinin oyuncuları arasında Binnur Kaya, Mehmet Ali Kaptanlar, Özgür Çevik ve Ceren Gündoğdu gibi değerli sanatçılar yer alıyor.

 

ROYAL OPERA HOUSE GÖSTERİMLERİ: BERNSTEIN 100 YAŞINDA

Hem popüler hem de eleştirel beğeni toplayan ilk Amerikalı klasik bestecilerden Leonard Bernstein’ın doğumunun 100. yılında The Royal Ballet, üç koreografını bir araya getirdi. Royal Opera House performansının kaydının izleneceği programda Wayne McGregor ve Christopher Wheeldon’ın ilk Bernstein denemesinin dünya prömiyerini yansıtması ardından Liam Scarlett’ın 2014 yılında Bernstein’in varoluşçu Second Symphony’si için yaratılan The Age of Anxiety uyarlaması bulunuyor.

ROYAL OPERA HOUSE GÖSTERİMLERİ: MACBETH 

Prof. Yekta Kara’nın sunumuyla..

Royal Opera House’un Verdi’nin Shakespeare sevgisinin ilk tohumu olan Macbeth yorumundan hareketle 1865 yılındaki Paris düzenlemesini kullanarak kurguladığı prodüksiyonu, Zorlu PSM Studio ekranında!

ROYAL OPERA HOUSE GÖSTERİMLERİ: MANON

Koreograf Kenneth MacMillan’ın aşkının peşinden Paris’e kaçan ve burada kendisine sunulan lüks hayata hayır diyemeyen Manon’ın şımarık karakterine getirdiği sempatik yaklaşımla Manon’a yeniden hayat vermesi, Royal Opera House Gösterimleri kapsamında Zorlu PSM’de.

AMELIE LENS 

Tüm dünyayı kasıp kavuran sold out show’ları ve sahnedeki inanılmaz performansı ile 2017 yılının en büyük süksesine imza atmış olan Belçika’nın göz bebeği Amelie Lens 5 Mayıs’ta İstanbul’a yeniden unutulmaz bir techno gecesi sunacak!

 

MARTIN BARRE – 50TH ANNIVERSARY CELEBRATION – BEST OF JETHRO TULL 

Jethro Tull’ün unutulmaz gitaristi Martin Barre, en iyi hitleriyle grubun 50. yılını 15 Mayıs’ta Zorlu PSM Studio’da sevenleriyle kutluyor. İngiliz efsanevi grubun en iyi hitlerinden oluşan, özenle hazırlanmış ve orijinal şovu; Martin Barre ve orkestrasıyla dinleyenleri 60’lara geri götürecek.

GLINTS + WARHOLA 

Müzik diline, gerçek müziğe ve çekici şarkı sözlerine övgü olarak kurulan Jan Maarschalk Lemmens’in solo projesi Glints ve melankolik bir pop müziği elektronikten besleyen Oliver Symons’un solo projesiWarhola Zorlu PSM’de! Belçika’nın dahiyane iki yeteneği 16 Mayıs’ta Studio’da şiirsel bir gece yaşatacak.

 

 

 

GARANTİ CAZ YEŞİLİ: FACES ON TV 

2015 yılında kurulan Belçikalı trip-pop grubu Faces on TV 24 Mayıs’ta Garanti Caz Yeşili Konserleri kapsamında Zorlu PSM Studio’da!

PLEASUREKRAFT 

Amerikalı techno ikilisi Pleasurekraft, alışılmışın dışında müziği ve etkileyici setiyle 25 Mayıs’ta Zorlu PSM Studio’da!

ROMARE // 26 MAYIS 2018 // STUDIO // 22.00

Elektronik sahnesinin yaratıcı isimlerinden İngiliz DJ Romare, Romare Bearden’in kes-yapıştır tekniğine dayanan sanatından aldığı ilhamla kurguladığı tarzıyla Zorlu PSM Studio’da büyülü bir gece yaşatacak.

ŞEBNEM FERAH

Türk rock müzik sahnesinin en güçlü isimlerinden Şebnem Ferah, “Vestel Gururla Yerli Konserleri” kapsamında Atlantis Yapım iş birliğiyle Zorlu PSM’de Sahne Üstü Ayakta Konser deneyimi yaşatacak!

 

TINGVALL TRIO – ERKAN OĞUR ANATOLIAN BLUES 

Erkan Oğur’un ve arkadaşlarının blues ve caz müziğin cevheri ile Anadolu’nun zengin tarihi ve geleneğini sentezlediği proje Erkan Oğur Anatolian Blues, Zorlu PSM’de Tingvall Trio ile buluşuyor. Bir İsveç, bir Alman ve bir Kübalı’nın bir araya geldiğii Tingvall Trio, caz dinlemeyen insanları kışkırtan müziklerini Erkan Oğur Anatolian Blues ile buluşturarak benzersiz bir geceye imza atacak.

DİLEK TÜRKAN 

Türk müziği ekolünün ülkemizdeki en başarılı temsilcilerinden, müziğini bugüne kadar Batı Müziği Senfoni Orkestraları, caz ve geleneksel formatta birçok önemli sahneye taşıyan Dilek Türkan, 23 Mayıs tarihinde Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleştirilen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’de!

ALATURKA RECORDS “DİREKLERARASI” 

Uğur Işık’ın sanat yönetmenliğindeki Alaturka Records, 26 Mayıs gecesi özel bir Ramazan programıyla kadim bir geleneğe modern bir yorum getiriyor. Daha önce “Sır” ve “Girizgâh”la Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşan Alaturka Records, “Direklerarası” adını taşıyan projeyle bir kez daha Zorlu PSM’de! Alaturka Records “Direklerarası”, Altan Erkekli’nin modern meddah yorumuyla, Direklerarası Ramazan Eğlenceleri’ni günümüze taşıyor.

KALBEN 

Yeni nesil şarkıcı ve söz yazarı ekolünün ülkemizdeki en başarılı temsilcilerinden Kalben 29 Mayıs’ta Zorlu PSM’de! Dupduru sesiyle benzersiz hikayeler anlatan Kalben, öne çıkan canlı performanslarına bir yenisini Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında gerçekleştirecek.

GÖKHAN KIRDAR

Çağdaş Türkiye müziğinin önemli isimlerinden Gökhan Kırdar, 30 Mayıs’ta Zorlu PSM’de sevenleriyle buluşuyor. Sanatçının Türkiye dahil olmak üzere Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya’yı kapsayan konser turnesi repertuarında; ‘Aşkla Düşleyiş/Dream With Love’ isimli yeni kataloğunda yer alacak yepyeni ‘Cennet’ ‘Dem-i Oz ve ‘Hayal Et’ albümlerinden eserler yanında, ‘Serseri Mayın’ ‘Tutunamadım’ ‘Trip’ gibi 90’lı yıllarda yayınlanmış albümlerinden hit şarkılar, uluslararası sinema ve TV kanallarında yayınlanmış film yapımlarında kullanılan sözlü eserleri de yer bulacak.

Movies in Concert serisi, yine bir kült film ile sanatseverlerle buluşuyor…

MOVIES IN CONCERT: HARRY POTTER VE SIRLAR ODASI IN CONCERT

Movies in Concert serisi Harry Potter™ serisinin ikinci filmi Sırlar Odası’yla Orkestra İstanbul’un canlı performansı eşliğinde devam ediyor. 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da filmin dev ekrandaki gösteriminde eş zamanlı olarak Orkestra İstanbul, kült filmin John Williams imzalı, Grammy adaylığı bulunan unutulmaz müziklerini canlı icra edecek. Ayrıca Harry Potter dünyasının büyüsünü yaşatacak yan etkinlikler programları için Zorlu PSM kanallarını takip edebilirsiniz.

Harry Potter in concert

 

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top