Connect with us

Sosyal medya ile dillere pelesenk olmuş sözler

Ordan Burdan

Sosyal medya ile dillere pelesenk olmuş sözler

Sosyal medya ile birlikte sokakta yaşadığımız sıradan bir olay bile kameralara yakalanıp bir anda tüm Türkiye’nin diline düşecek viral bir olay olabiliyor. Hal böyle olunca her koşulda dikkatli olmak da fayda var, şimdilik sıra bize gelmeden diğerlerinin viral olan hikâyelerine göz atalım…

OĞLUM BAK GİT

Filmi bile çekildi, bu listeye birinci sıradan girmeyi kesinlikle sonuna kadar hak ediyor. Bir temizlik görevlisi ile ergen bir arkadaşımızın arasında geçen herkesi gülmekten yerlere yatıran ve tıklama rekorları kıran videoda, temizlik görevlisinin “Oğlum! Bak git!” uyarışı efsanelerin arasında yerini aldı ve uzun sürede listedeki ilk sırasını kimselere kaptırmayacak gibi duruyor.

ABLAN STAR BEBEĞİM

Antipatik bulanı da çok sempatik bulanı da… Ama yakın dönemimizin popüler cümlesini bu listeye koymasak olmazdı. Şimdi hep beraber biraz ağzımızı yaya yaya söylüyoruz “Ablan star bebeğiymm”

ARTİZ NE ARAR LA BAZARDA

Hatırlamayanımız yoktur herhalde, klasik bir pazar söyleşisi yapan muhabirimiz, pazardaki fiyat artışları ile ilgili vatandaşın fikrini soruyor ama hiç beklemediği ve uzun yıllar fenomen olacak bir cevap alıyor “Artiz mi, artiz ne arar la bazarda??”

İNGİLİÇCE

Türk halkı olarak İngilizce ile olan imtihanımızı çok güzel özetleyen bir olay… Allah bilir! Şarkı çok güzel ama bilmiyoz ingiliçce, bana göre güzel ingiliçce, acaba Türkçe ne diyo bilemem, Allah bilir?

PİSTON AŞAĞI İNDİ

Sadece şoförün ağzından duyulan yarım yamalak bir “pistoğn aşşağ” sözü ve ses duvarını aşan jetlerin hızında minibüsten bir toplu kaçış… Gülmekten gözlerinizde yaş kalmayacak bu video, başlı başına bir film olabilecek cinsten. Buradan yetkililere sesleniyoruz, bu olayı en kısa sürede beyaz perde de görmek iste-pistoğn aşşağ…

ANLAYAMAZSINIZ

Gözlerinden süzülen yaşlarla, dalgaların köpük köpük beyazını, yat motorunun hazza yolculuk yaptıran sesini hiçbiriniz onun kadar derinden “Anlayamazsınıızz!”

AL DEDİ GİT DEDİ

O bir rap kraliçesi! Al dedi, çocuklarını istiyorsan dedi,kendini dedi, al kendini dedi,git dedi… Türkiye’nin bir yeteneği daha böyle kayıp gitmiş oldu işte… Türkiye’de Jay Z’i vardı da, elinden mi tutmadı bu kadının…

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Ordan Burdan

To Top