Connect with us

“Tamino’nun Rüyası” Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde

Kültür & Sanat

“Tamino’nun Rüyası” Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde

Wolfgang Amadeus Mozart’ın 1791 yılında bestelediği son operası “Sihirli Flüt“ den yola çıkarak hazırlanan “Tamino’nun Rüyası” ile çocuklar , sihirli bir yolculuğa çıkıyor…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Çocuk Operası “Tamino’nun Rüyası”nı (Sihirli Flüt) sahnelemeye hazırlanıyor…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, geçtiğimiz sezon prömiyerini yaptığı ve büyük ilgi gören “Tamino’nun Rüyası”nı, Kasım ayından itibaren Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sahneleyecek…

Tamino’nun Rüyası’nın merkezinde “insan” var. İnsanı insan yapan erdemleri, sevginin her türlü kötülüğü yenen gücünü tanıyacağız. Bakalım, Tamino rüyasında kimlerle tanışacak, ona bu rüyada hangi sihirli melodiler eşlik edecek? Ve bakalım Tamino rüyadan uyanınca onu nasıl bir yaşam bekliyor?

Murat Cem Orhan’ın Orkestra Şefliği’ni üstlendiği eseri Caner Akın sahneye koyuyor. Koro Şefliği Paolo Villa’ya , metin düzenlemesi Defne Arıkan’a, dekoru Zeki Sarayoğlu’na, kostüm tasarımları Gizem Betil’e, ışık tasarımları ise Taner Aydın’a ait.

Sihirli Flüt (Tamino’nun Rüyası) operasında Caner Akın / Ahmet Baykara, Ayşegül Karkıner / Pınar Koç / Sirel Yakupoğlu, Emre Güngör / Umut Tingür, Caner Akgün / Alper Göçeri, Dilruba Akgün / Hale Soner, Betül Görgülü / Begüm Karacasu, Okan Fidan / Can Reha Gün, Zeynep Şimşir, Ayşe Özkan / Elif Tuğba Tekışık, Eda Erdaş / Neslişah Pekin, Damla Dai / Azra Erdoğan , H. Ada Gülmez / Mira Hopanoğlu, Derin Ay Kurtuluş / Berk Türeci dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

18 Kasım 2018 , 9 – 23 Aralık 2018 , 3 – 10 Şubat 2019

Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi’nde

Biletler:

www.operabale.gov.tr

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top