Connect with us

Kitapçıları sever misiniz? Biz severiz ☺

Kültür & Sanat

Kitapçıları sever misiniz? Biz severiz ☺

Yapı Kredi Yayınları’nın İstiklal Caddesi Mağazası yeni yüzüyle sizi bekliyor.

Kitapçıları sever misiniz? Biz severiz

”Kütüphaneler şehrin kalbidir” önermesinin doğruluğunu kabul ettiğimizde ”Kitapçılar da şehrin akciğerleridir” diyebiliriz. Günümüzde kitap satın alımlarında tercihler internet sitelerine kaysa da hala daha kitapçıları ziyaret eden, rafların arasında dolaşmaktan keyif alan önemli bir kitle var.

İstiklal Caddesi’nin uzun süredir büyük bir şantiyeyi andıran görüntüsü farklı şehir içi rotalar seçmemize neden olmuştu. Yüzümüzü yeniden İstiklal Caddesine çevirmek için Yapı Kredi Yayınları yenilenen binası güzel bir sebep olarak geri döndü. Galatasaray Meydanındaki tarihi bina tadilat sonrası yeniden hizmet vermeye başladı ve artık müze, sergi, kütüphane ve kitabevi olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’a ait binanın giriş katında kitabevi yer alıyor. İstiklal Caddesi’nin ruhunu kaybettiğini düşünenlere, kitabevi kendilerini mimarisi, ışıklandırması, yüksek tavanı ile “Harikalar Diyarı”na açılan kapıyı bulan Alice gibi hissettirebilir.  Yapı Kredi Yayınlarının çocuk kitaplarından, araştırma kitaplarına, Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerine yayılan skaladaki kitaplarını inceleyebilir, her zevke ve ilgi alanına göre eserler bulunabilir. Gayet güzel ışıklandırılmış raflar arasında gezip asma katta yer alan okuma bölümünde kitaplara göz atılabilir.

Yine aynı binanın 5. Katında yer alan 80.000 kitaplı kütüphane İstiklal Caddesi’nin şantiye kaosuna dönen kalabalığının arasında çölde vaha etkisi yaratacaktır.

Siz de yolculuk, varış noktasından daha iyidir diyen hayat gurularına katılıyorsanız, kitaba ulaşmak için de kitapçıyı ziyaret etmek daha iyidir diyebilirsiniz. İnternetten verdiğiniz kitaplara ek olarak bir de kitabevi ziyaret etmek isterseniz yenilenen yüzü ile Yapı Kredi Yayınları Kitabevi güzel zaman geçirmek için birebir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top