Connect with us

Zorlu PSM’de Şubat Ayı Dopdolu Başlıyor!

Kültür & Sanat

Zorlu PSM’de Şubat Ayı Dopdolu Başlıyor!

Zorlu PSM, kültür sanat dünyasının buluşma noktası olmaya devam ediyor. Zorlu PSM’nin DOT işbirliğiyle hayata geçirdiği, kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması Bırak İçeri Gireyim, 5 Şubat’ta perde açıyor. Geri sayım sona eriyor; büyük merakla beklenenAlice Müzikali, BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında 7 Şubat’ta izleyicilerle buluşuyor. Turkcell Platinum Sahnesi, PSM’nin sezona damga vuran yapımlarından, hafızalara kazınacak komedi Gerçek’i ağırlamaya devam ediyor. Turkcell Sahnesi, kapılarını kamança üstadı Mark Eliyahu; Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında gerçekleşecek MFÖ konseriyle açıyor. Avrupa turnesine özel kurguladığı ışık enstalasyonu ile Max Cooper; İstanbul’un en sevilen parti serilerinden Thug Life ve Bolşoy Balesi Gösterimleri kapsamında dünyanın en eski balelerinden La Sylphide,Studio’ya konuk olmaya hazırlanıyor. Lokalize serisinin bu haftaki konukları arasında “Ay Şuram Hala Ağrıyo” performansı ile Büyük Ev Ablukada; yeni albümü “Nefes”in lansmanı ile Jülide Özçelik ve Balkanlar-Karadeniz başlığı altında Entu ve Kolektif İstanbul yer alıyor.

MAX COOPER (LIVE / AV) // 1 ŞUBAT 2019

Elektronik müziği yalnızca bir tür olarak değil, kendini ifade etme biçimi olarak değerlendiren Max Cooper, enstalasyonlarla ve canlı görsel-işitsel şovlarla taçlandırdığı müziğiyle Zorlu PSM’ye konuk oluyor. 2018 yılında çıkardığı “One Hundred Billion Sparks” albümü için çıktığı Avrupa turnesine özel olarak kurguladığı ışık enstalasyonu performansı ile izleyenlere unutulmaz anlar yaşatan Cooper, 1 Şubat’ta Studio’da!

MARK ELIYAHU // 1 ŞUBAT 2019

Dağıstan doğumlu besteci, aranjör ve kamança üstadı Mark Eliyahu, 1 Şubat’ta Zorlu PSM’de! Ufak yaşından itibaren kendini Ortadoğu ve Balkan müziğinin geçmişi ve dinamikleri konusunda uzmanlaştıran sanatçı, sürekli üretimle geçen kariyeri boyunca unutulmayan performanslarından birini sergilemek üzere yine Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicileriyle buluşuyor.

LOKALİZE: BÜYÜK EV ABLUKADA “AY ŞURAM HÂLÂ AĞRIYO” // 2 ŞUBAT 2019

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi gören Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında Zorlu PSM Studio’ya konuk oluyor. Eğlenceli tavırlarıyla, seyirciyle kurdukları güzel iletişimle ve çeşitli sürprizleriyle her zaman sıra dışı performanslara imza atan grup, “Ay Şuram Hala Ağrıyo” konseptiyle sahnede olacak.

BOLŞOY BALESİ GÖSTERİMLERİ: LA SYLPHIDE // 3 ŞUBAT 2019

Dünyanın en eski balelerinden La Sylphide, Bolşoy Balesi Gösterimleri kapsamında Zorlu PSM’de izleyenlere büyülü bir romantizm yaşatıyor. Düğün gününde narin kanatlı bir yaratık olan Slyph tarafından bir öpücükle uyandırılan James’in hikayesini anlatan balede, James’in ulaşılmaz bir aşk için göze aldığı fedakarlıklar anlatılıyor.

LOKALİZE: JÜLİDE ÖZÇELİK “NEFES” ALBÜM LANSMAN KONSERİ // 5 ŞUBAT 2019

Zorlu PSM’de yerli sahnenin en özgün ve başarılı isimlerinin ağırlandığı Lokalize serisi, Jülide Özçelik’in yeni albümü “Nefes”in albüm lansman konserini ağırlıyor. Cazın rahatlatıcı tınılarını yayan sanatçının 3. albümünün ilk konseri 5 Şubat’ta Zorlu PSM Studio’da gerçekleşecek.

BIRAK İÇERİ GİREYİM (LET THE RIGHT ONE IN) // 5 & 6 ŞUBAT 2019

Zorlu PSM’nin DOT işbirliğiyle hayata geçirdiği, Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması “Bırak İçeri Gireyim”, 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de perde açıyor. İlk olarak Jack Thorne tarafından Londra’da Royal Court Theatre için sahneye uyarlanan, seyirci ve eleştirmenlerden büyük ilgi ilgi gören oyun, Zorlu PSM prodüksiyonuyla, Murat Daltaban yönetmenliğinde sezon boyunca Zorlu PSM sahnesinde olacak.

LOKALİZE: BALKANLAR’DAN KARADENİZ’E // 6 ŞUBAT 2019

Reggae-Karadeniz tarzıyla dikkat çeken Entu ve bayramlarda ve düğünlerde köylerde serbestçe müzik yapanların ilhamı ve samimiyetiyle yola çıkan Kolektif İstanbul, “Balkanlar’dan Karadeniz’e” başlığında, serisi kapsamında 6 Şubat’ta Studio’da!

ALICE // 7 ŞUBAT 2019

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak Şubat ayında Zorlu PSM’de başlıyor. “Alice” adıyla sahnelenecek olan müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyicisinin karşına çıkmaya hazırlanırken, Ezgi Mola Kraliçe, Enis Arıkan Tavşan, Merve Dizdar Kedi, İbrahim Selim Kral, Şükrü Özyıldız ise Şapkacı rolü ile başrolleri paylaşacak. Müzikal; BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin büyük prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşacak.

GERÇEK // 8 ŞUBAT 2019

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle sahneye konan “Gerçek”, Şubat ayında da tiyatroseverlerin hafızalarına kazınacak performanslarla seyirci karşısına çıkıyor. Mehmet Ergen yönetmenliğinde sahnelenen oyunun oyuncu kadrosunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder bulunuyor.

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ: MFÖ // 8 ŞUBAT 2019

Müzik sahnemizin efsanevi grubu Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ), 8 Şubat’ta Zorlu PSM-Atlantis Yapım işbirliğiyle gerçekleştirilen Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında Zorlu PSM’de olacak.

THUG LIFE: HIP-HOP R&B PARTY V.8 // 8 ŞUBAT 2019

İstanbul’un en sevilen parti serilerinden Thug Life, 8 Şubat’ta Zorlu PSM’de! Yeni dönem Hip Hop’ın en önemli isimlerinin hit şarkıları ile klasikleşmiş Hip Hop melodileriyle Thug Life’da bol danslı, unutulmaz bir gece yaşanacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top