Connect with us

Bu Gece Altın Küre Ödülleri’ni İzlemeye Hazır mısınız?

Kültür & Sanat

Bu Gece Altın Küre Ödülleri’ni İzlemeye Hazır mısınız?

Altın Küre Ödül Töreni FOXLIFE’ta

1943 yılında ilk kez düzenlenen, Hollywood Yabancı Basın Birliği’nin 74 yıldır en iyi filmleri ve televizyon dizilerini ödüllendirdiği Altın Küre Ödülleri, bu sene 75.kez sahiplerini bulacak.

Sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden biri kabul edilen Altın Küre, orjinal adı ile Golden Globe için heyecanlı bekleyiş ve geri sayım başladı.

Oscar’ın habercisi olan, bol ödüllü ve bol eğlenceli bu geceyi izlemek için en sevilen yabancı dizi ve eğlence programlarının kanalı FOXLIFE’ın, ödüllerin verildiği Beverly Hilton Otel’den yapacağı canlı yayını kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Heyecanın dorukta olacağı Altın Küre Ödül Tören’inde gecenin sunuculuğunu Amerikalı ünlü komedyen Seth Meyers üstlenecek.

Late Night Show’dan tanıdığımız Seth Meyers’ın sunumu ile eğlencesini ikiye katlayacak geceyi, bu gece 03.00’de kırmızı halı yayının ardından 04.00’te FOXLIFE ekranlarından canlı olarak izleyebileceksiniz.

Altın Küre Adayları / Filmler

Bu keyifli gece öncesinde gelin hep beraber Altın Küre adaylarına bakalım ve kendi favorilerimizi sıralamaktan da çekinmeyelim. Bilindiği gibi Altın Küre ödülleri, her sene olduğu gibi bu sene de gerek Kırmızı Halısı ile gerekse adaylıkları ve ödülleri ile en az Oscar kadar konuşulacak bir performansa sahne olacak.

2018 Altın Küre adaylarına Meksikalı Yönetmen Guillermo del Toro’nun The Shape of Water filmi 7 adaylıkla damga vurdu, daha önce de Pan’ın Labirenti filmi ile büyük bir başarı yakalayan Meksikalı yönetmenin 7 adaylıktan sonra ödül törenine de damga vuracağı tahmin ediliyor.

Yine yönetmenliğini efsanevi yönetmen Steven Spielberg’ün yaptığı ve basın özgürlüğü konusunu işleyen The Post’ta 6 adaylık ile The Shape of Water filmini yakından takip ediyor. Tom Hanks ve Merly Streep’in de her zamanki gibi oyunculukları ile göz doldurduğu film, ödül töreninden başarılı çıksın çıkmasın şimdiden hem Spielberg fanatikleri hem de Tom Hanks ve Merly Streep hayranları tarafından baş tacı edilmiş durumda.

Her halükarda gönülleri kazandığı belli olan bu filme şapka çıkarıp Altın Küre’nin diğer güçlü adaylarına göz atalım. Bir anne-kız komedisi olan Lady Bird, İngiltere’nin İkinci dünya Savaşı’ndaki durumunu anlatan Dunkirk ve Hugh Jackman’ın oynadığı The Greatest Showman müzikali diğer adaylar arasından sıyırılıp güçlü adaylar olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Yabancı Dilde En İyi Film dalında yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı Aus dem Nichts / In the Fade (Paramparça) adlı filmi görmenin de göğsümüzü kabarttığını söylemeden geçemeyeceğiz.

Altın Küre Adayları / Diziler

Ödül töreninde filmler kadar beklenen bir diğer kategori de tabii ki, tüm sezonlarını bir hafta sonunda bitirdiğimiz, uğruna geceler düzenlediğimiz, canımız kanımız dizilerimiz!

2018 Altın Küre adaylarına, ünlüler geçidi oyuncu kadrosu ile Big Little Lies 6 adaylıkla damgasını vuruyor.

Altın Küre’nin bir diğer öne çıkan adayı ise iki efsanevi ismi bünyesinde barındıran Feud: Bette and Joan oluyor.  Jessica Lange ve Susan Sarandon ile En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aynı diziden iki ismin aday gösterilmesi bile FOXLIFE’ın efsanevi dizisi Feud: Bette and Joan’ın ne kadar güçlü bir aday olduğunu göstermeye yetiyor.

Kült bir dizi olma yolunda ilerleyen ve buram buram 80’ler kokarak bizi kendine hayran bırakan Stranger Things, yolları beklenmedik bir şekilde kesişen insanların hikayesini konu alan ve Drama Dalında En İyi Televizyon Dizisi adaylığı ile This is Us, orijinal hikayesi ile kendi kitlesini şimdiden yaratmış olan The Handmaid’s Tale ve National Geographic’in ilk senaryolu yapımı Genius’ta diğer güçlü adaylar olarak yerlerini alıyorlar. En az film kategorileri kadar çekişmeli ve kat be kat eğlenceli olacağa benzeyen Altın Küre televizyon adaylıklarını canlı olarak FOXLIFE ekranlarından izleyebilmek ve bu heyecana ortak olmak için şimdiden sabırsızlanıyoruz.

Kırmızı Halı’da kimin şık, kimin rüküş seçileceğini, hangi adaylıkların fos çıkıp hangi adaylıkların sürpriz bir şekilde ödülle buluşacağını tahmin edemeyeceğimiz, hangi selfi’nin en çok beğeniyi alacağını ve kimin hangi gaflarla tüm yıl dillerden düşmeyeceğini henüz bilmiyoruz ama bilmek için tek yapmamız gereken 7 Ocak’ı 8 Ocak’a bağlayan gece 03.00’da FOXLIFe ekranları başında olmamız!

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top