Connect with us

“Anons” Sinemaseverlerle Buluşuyor

Kültür & Sanat

“Anons” Sinemaseverlerle Buluşuyor

bomontiada’nın Başka Sinema işbirliğiyle düzenlediği “Sinema Günleri” devam ediyor. 31 Ocak Perşembe günü Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı Anons filmi sinemaseverlerle buluşacak. 75. Venedik Film Festivali Jüri Özel Ödülü de dahil olmak üzere bugüne kadar toplam dört ödül kazanan filmin gösteriminin ardından, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un katılımıyla bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

bomontiada ALT, 2 Şubat Cumartesi günü ise saat 17.00’de yönetmenliğini Alonso Ruizpalacios’un üstlendiği “Museo” filmini ağırlayacak.

Anons

1963 yılının Mayıs ayında Ankara’da başlayacak olan bir darbenin İstanbul ayağında görevli olan dört askerin yaşadığı olayları konu alıyor. Etkili bir bildirinin darbenin başarısında önemli olacağını, halkı da bu sayede yanlarına çekeceklerini düşünen bu dört asker, darbe gecesi Ankara’daki radyolarda okunacak darbe bildirisinin bir benzerini İstanbul’da okuma planı yaparlar. Ancak işler hiç de planlandığı gibi gitmez.

Tarih: 31 Ocak, Perşembe
Saat: 20:30
Mekan: bomontiada ALT
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15 TL
Biletler Mobilet’den temin edilebilir.

Museo

1985 yılında, veterinerlik bölümünden mezun olamamış, 30’lu yaşlarına gelmelerine rağmen ayakları üzerinde duramamış Juan Nuñez (Gael García Bernal) ve Benjamin Wilson (Leonardo Ortizgris) hayatlarını anlamlı kılmak için daha önce hiç denenmemiş bir işe girişirler. Mexico City’deki Antropoloji Müzesi’nde bulunan çok değerli parçaları, Noel gecesi çalmayı başarırlar. Bu olay ülkede büyük infial yaratır ve iki kafadar, Meksika devletinin aradığı en önemli iki kişi haline gelince kaçmak zorunda kalır.

Tarih: 2 Şubat, Cumartesi
Saat: 17:00
Mekan: bomontiada ALT
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15TL
Biletler Mobilet’den temin edilebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top