Connect with us

Audioban Müziğin Nabzını Tutmaya Devam Ediyor

Kültür & Sanat

Audioban Müziğin Nabzını Tutmaya Devam Ediyor

Sanatçıları ve müzik sahnesinin farklı alanlarında çalışan isimleri, çeşitli mekanlarda kurguladığı etkinliklerle dinleyiciyle ve birbirleriyle buluşturan yepyeni müzik platformu Audioban, Şubat ayında da müziğin etkili isimlerini ağırlıyor.

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı ve sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı amaçlayan bir müzik inisiyatifi olarak hayata geçen Audioban, Şubat ayında pek çok mekanda hayata geçireceği etkinliklerle müzik üretimini desteklemeye ve müziğin dinleyiciye iletilmesine aracı olmaya devam ediyor.

Birbirinden Farklı Tema ve Sanatçılar İle Bu Hafta Audioban

Şubat ayının üçüncü haftasında Audioban ekibinin sevdikleri şarkıları çalıp ayın yorgunluğunu attığı, funk’tan indie’ye, dark wave’den shoegaze’e geçişlere ev sahipliği yapan Audiobeats bu ay Beşiktaş Kosmos’ta. Dünyanın pek çok yerinden yeraltı metal gruplarını İstanbul’daki dinleyicilerle buluşturan Mezar Organizasyon ve Audioban iş birliği ile İngiliz death/black metal grubu Grave Miasma da Şubat ayının üçüncü haftası Türk müzikseverler ile buluşacak.

Audioban Ahmet Ali Arslan İle İkinci Kez İzmir Sahnesinde

Klasik Türk Müziği ve Türk Halk Müziği’nden beslenerek bugünün dilinde şarkılar söyleyenAhmet Ali Arslan iki EP’nin ardından yerel sesleri cömertçe kullandığı ilk albümü Günaşığı’nı yayımladı. Daha deneysel ve sade sularda seyreden yeni tekliği “Bir Nefeslik”i 15 Şubat’ta dinleyicilere sunan Ahmet Ali Arslan, 22 Şubat Cuma gecesi Audioban iş birliğiyle İzmir’in yeni sahnesi Punta’da sevenleri ile bir araya gelecek. Sahnede Ahmet Ali’ye buzuki ve lavta ile Ozan Sarohan eşlik edecek.

Şubat ayının üçüncü haftasında Audioban tarafından düzenlenecek etkinlik takvimi şöyle:

20 Şubat Çarşamba

Audiobeats
Lokasyon: Kosmos
Saat: 21.30

22 Şubat Cuma

Audioban Sunar: Ahmet Ali Arslan
Lokasyon: İzmir (Punta)
Saat: 21.00

23 Şubat Cumartesi

Grave Miasma & Engulfed
Lokasyon: Karga Bar
Saat: 20.30

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top