Connect with us

Baba Sahne’de art arda kahkahalar!

Kültür & Sanat

Baba Sahne’de art arda kahkahalar!

Baba Sahne’nin ödüllü prodüksiyonlarından, kahkaha dolu “AşkÖlsün” ve trajikomik Kanlı Komedya ‘Caligula’ oyunları ile Caner Güler’in eğlenceli gösterisi “Sen Gülersen, Caner Güler” Baba Sahne’de seyirciyle buluşuyor. 28 Nisan Pazar günü önce saat 16.00’da “AşkÖlsün”, ardından 20.30’da “Sen Gülersen, Caner Güler”; 29 Nisan Pazartesi akşamı 20.30’da ise Kanlı Komedya ‘Caligula’ art arda izlenebilir.

Tiyatroseverleri ilişkilere, gündelik hayata dair hem eğlenceli hem de hüzünlü bir sorgulamaya davet eden “AşkÖlsün”; 28 Nisan 2019 Pazar günü saat 16.00’da sahnelenecek.

Günay Karacaoğlu’nun tek başına rol aldığı “AşkÖlsün”, sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesi… Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği kahkaha dolu oyun aynı zamanda Baba Sahne’nin ilk prodüksiyonu.

Aynı günün akşamında, saat 20.30’da ise; çok sevilen dizilerin başarılı senaristi Caner Güler’in kişisel talihsizliklerinden renkli bir seçki sunduğu eğlenceli gösterisi “Sen Gülersen, Caner Güler” Baba Sahne’ye konuk olacak. “Ayrılsak da Beraberiz”, “Çocuklar Duymasın”, “Yarım Elma”, “Seksenler”, “Yasemince”, “En Son Babalar Duyar”, “Emret Komutanım” gibi onlarca dizinin senaryosuna imza atan Caner Güler, bu defa eğitimini aldığı asıl iş olan oyunculuğu yapmak üzere sahneye çıkıyor ve yaşadığı gerçek olayları anlattığı “Sen Gülersen, Caner Güler” adlı tek kişilik gösterisiyle güldürüyor.

Bulgar yazar Stefan Tsanev’in kaleme aldığı, Ragıp Yavuz’un yönettiği Kanlı Komedya ‘Caligula’da ise Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Üstündağ ve Pınar Coşkun birlikte rol alıyor. Oyun, sanata ve edebiyata katkılarıyla olduğu kadar, halkına ve çevresine yaşattığı zorbalık, vahşet ve sapkınlıklarıyla da tanınan Roma İmparatoru Caligula’nın hikâyesi üzerinden, halkın özgürlük ve demokrasi arayışına eleştirel ve trajikomik bir yaklaşım sunuyor. Kanlı Komedya ‘Caligula’, 29 Nisan 2019 Pazartesi akşamı 20.30’da seyirciyle buluşacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top