Connect with us

Babylon Sahnesinde Bu Hafta

Kültür & Sanat

Babylon Sahnesinde Bu Hafta

Babylon’un programında bu hafta, 31 Ocak Perşembe Kökler ve Filizler serisi kapsamında Sabahat Akkiraz ve Melike Şahin, 1 Şubat Cuma Radyo Eksen Partisi ve 2 Şubat Cumartesi günü Y2K Millennium Party bulunuyor.
Popüler Türkçe müzik tarihinin anıt isimleri ile yeni kuşağın gelecek vadeden sanatçılarını aynı sahnede buluşturan “Kökler ve Filizler” serisinin ikinci gecesinde Sabahat Akkirazve Melike Şahin, 31 Ocak Perşembe günü Babylon sahnesinde!

“Kökler Ve Filizler” Serisi

Sadece son elli yıldan bugüne bakıldığında bile gözlemlenebilecek türler arası etkileşim, popüler müzik tarihinde yer edinmiş kendine has denemeler ve onlarca anıt isim ile bu coğrafyanın müzikal köklerinin çok derinlere uzandığı artık tüm dünyada kabul gören bir gerçek konumunda. Aynı coğrafyada dijital çağ ile birlikte hızlanan, her şeyden anında haberdar olan ve tarifsiz bir hızla üreten “yeni nesil” isimlerin sayısı da her gün artıyor. “Kökler ve Filizler” serisi, artistic ideas ve Median Müzik Edisyon iş birliği ile popüler müzik tarihimizin anıt isimleri ile yeni kuşağın gelecek vadeden sanatçılarını aynı sahnede buluşturuyor.

Türk Halk Müziği’nin güçlü yorumcularından Sabahat Akkiraz, bu sene müzik hayatının 49. senesini kutluyor. Akkiraz, Avrupa’dan Brezilya’ya, Japonya’dan Fas’a, İsrail’den İskoçya’ya dünyanın en önemli festivallerinde sahne aldı. Halen yılda 100 konsere ulaşan performansı ile yıllardır kendi müziğini geniş kitlelere tanıtıyor. Müzik kariyerine 28 albüm sığdıran Sabahat Akkiraz; elektronik müzik gruplarında, caz orkestralarına, Berlin Filarmoni’den Chanson şarkıcılara kadar farklı tarzları birleştirdiği müziğiyle dünyayı türkülerle buluşturmaya devam ediyor. Toplumun farklı siyasi, sosyal ve inançsal kimliklerini bir araya getiren Akkiraz, bir süredir canlı performanslar konusunda da daima yeni arayışlar içerisinde. Mercan Dede’den Erkan Oğur’a; Arif Sağ, Musa Eroğlu, Erdal Erzincan’dan Candan Erçetin ve Leman Sam’a; Aylin Aslım’dan Thomas Quasthoff’a; Jaspering de Jong’dan Grand Union Orchestra’ya pek çok farklı isimle sahnesini paylaşan Akkiraz, her zaman yeni müziğin ve paylaşımların peşinde.

Melike Şahin, müzik kariyerine öğrenciliği boyunca dahil olduğu müzik korosuyla başladı. 2011 senesinde BaBa ZuLa ile yollarının kesişmesiyle ilk konserini Berlin’de verdi. 2017 senesine kadar BaBa ZuLa ile Meksika, Hindistan, Avusturalya, Türkiye ve Avrupa’nın birçok şehrinde 250’nin üzerinde konser verdi. 2017 Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Tony Gatlif filmi “Djam” için 3 şarkı seslendirdi. Geçtiğimiz sene “Deli Kan”, “Sevmek Suçsa Suçluyum” ve “Tutuşmuş Beraber” teklilerini Sony Music etiketiyle yayımlayan Melike Şahin, çıkış albümü “Merhem” için çalışmalarını sürdürüyor.

Radyo Eksen Partisi

İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri 1 Şubat Cuma gecesi Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor. Radyo Eksen DJ’leri indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutmayı garanti ediyor.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2019-01-29 20:17:03Z | |

Y2K Millennium Party

Oldies But Goldies’e yıllardır ev sahipliği yapan Babylon, müzikseverleri 2 Şubat Cumartesi gecesi Y2K Millennium Party ile 2000’lere zamanda yolculuğa çıkacak. Rihanna’dan Linkin Park’a, Justin Timberlake’ten Blink 182’ye, Destiny’s Child’dan Eminem’e, katılımcıları gençliklerine ve çocukluklarına ışınlayacak şarkılar arasında mekik dokuyacak. Şarkılar, Discolog ve DJ Style-ist ile pop müzikten nu-metal’e, Brit-rock’tan trap ve hip-hop’a geçecek.

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top