Connect with us

Benim Adım Feuerbach 10 Şubat’ta Anadolu Yakası’nda

Kültür & Sanat

Benim Adım Feuerbach 10 Şubat’ta Anadolu Yakası’nda

Başrolünde usta oyuncu Selçuk Yöntem’in yer aldığı  Benim Adım Feuerbach oyunu, 10 Şubat Cumartesi akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro izleyicisiyle buluşacak. “Benim Adım Feuerbach”, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu yönetmenliğinde ve Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor.

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini bir yönetmen tarafından ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan deneyimli bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor. Usta oyuncu Selçuk Yöntem’e bu defa sahnede genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.

“Bu yaşamda ben de varım” diyenlerin çığlığını sahneye taşıyarak herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunan “Benim Adım Feuerbach”ın dekor tasarımı Gül Emre’nin, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’ın imzasını taşıyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Benim Adım Feuerbach”, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor. Oyun, aynı zamanda Yöntem’in 6 yıl aradan sonra sahneye çıktığı ilk oyun olma özelliği taşıyor.

“Benim Adım Feuerbach”, 10 Şubat 2018, Cumartesi akşamı saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek. Oyunun biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

“BENİM ADIM FEUERBACH” HAKKINDA

Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu, aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerler, kimileri on, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlikte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez ama bir gün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz…

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top