Connect with us

Bilgi Üniversitesi Öğrencilerinden Özgün Tasarımlar

Kültür & Sanat

Bilgi Üniversitesi Öğrencilerinden Özgün Tasarımlar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin tasarımlarından oluşan sergi, santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde kapılarını açtı. 24 Şubat’a kadar devam edecek sergide öğrencilerin tasarımlarının yanı sıra tasarım süreçlerini gözler önüne seren eskiz çalışmaları ve hikayelere de yer veriliyor.

BİLGİ’li öğrencilerden özgün tasarımlar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencileri Tasarım Stüdyosu dersi kapsamında bir sergi hazırladı. Sergide özel tasarımların yanı sıra eskizler ve hikayeler de yer alıyor. Serginin yürütücülüğünü Bilgi  Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İrem Arıkan Ekşi ile Araştırma Görevlisi Ülker Tatlıdil yapıyor. Sergide toplam 21 öğrencinin işleri yer alıyor. Sergi, öğrencilerin özgün tasarımcı kimliklerini keşfederken yaptıkları görsel, deneysel ve kavramsal araştırmaların izlerini taşıyor.

Tasarımın bir süreç olduğu vurgusundan özgün kesitler sunan sergi, 24 Şubat’a kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde sanat ve moda severlerin ziyaretine açık olacak.

Tasarımlarıyla sergiye katılan öğrenciler; Lal Kulaberoğlu, Ömer Ülger, Merve Abedan, Dilara Tamtürk, Haldun Aybars Sümerman, Lara Dirlik, Elif Kar, Bilgenaz Akyel, Duru Dodanlı, Laman Guluzade, Dilek Yılmaz, Kaan Karakoç, Pelin Su Sağ, Melek Darcan, Ayşenur Yılmaz, Aliya İsmail, Zeynep Rümeysa Aydemir, Ece Uslu, Ru’aa Zeitoun, İman Hamidi, Shakiba Hosseini.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top