Connect with us

Bir Fotoröportaj Hikayesi: Kadıköy’ün Sakinleri

Kültür & Sanat

Bir Fotoröportaj Hikayesi: Kadıköy’ün Sakinleri

Kadıköy’de yüzlerce yıldır yaşayan farklı toplulukların kültürel çeşitliliğini ve tarihsel zenginliğini kayıt altına almayı amaçlayan Kadıköy’ün Sakinleri kitabı okuyucu ile buluşuyor. 180 fotoğraf ve 17 etkileyici hikâyeden oluşan 260 sayfalık “Kadıköy’ün Sakinleri” kitabı 3 Şubat Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek sergi ile tanıtılacak.

Kadıköy Belediyesi’nin ortak çalışma alanı İDEA’yı kullanan fotoğraf sanatçısı Arzu Dedeoğlu ve Bülent Küçük ile araştırmacı Şakir Ayral’ın öncülük ettiği proje, Tasarım Atölyesi Kadıköy(TAK) tarafından yürütüldü. 20 fotoğrafçının eserlerinin yer aldığı proje Mart 2018’de başladı.

Kadıköy’ün Kültürel Çeşitliliği Artık Kayıt Altında

Kadıköy’ün kültürel çeşitliliğini fotoğraf yolu ile belgelemek, bunu gerçekleştirirken de, İstanbul’un en önemli ilçelerinden birini hem toplumsal, hem de mekansal olarak incelen proje kent belleğine katkı sağlamayı amaçlıyor. Kadıköy coğrafyasında yüzlerce yıldır yaşayan farklı toplulukların kültürel çeşitliliğini ve tarihsel zenginliğini kayıt altına alan kitap 180 fotoğraf ve 17 etkileyici hikayeden oluşuyor.

3 Şubat Pazar günü saat 16:45’de bir söyleşiyle başlayacak proje tanıtım etkinliği Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Söyleşinin ardından, projede yer alan, hikayeleştirilmiş fotoğraflar sergisi görülebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top