Bizimle iletişime geç

Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi

Kültür & Sanat

Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin, “Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” konferans serisi devam ediyor…

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nin, Atlı Köşk’ün ilk sahipleri Kavalalı Ailesi’nin hayatını konu alan konferans serisi, Nisan ayında yeni konu başlıkları ve konuşmacılarla tarihe ışık tutmaya devam ediyor.

Nisan ayının ilk, serinin ise 5. konuşmasını araştırmacı ve yazarlar Sinan Kuneralp ve Derin Türkömer gerçekleştirecek. 7 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te düzenlenecek konferansta Sinan Kuneralp “Mustafa Fazıl Paşa, Kızı Prenses Nazlı, Damadı Halil Şerif Paşa: Kavalalılardan Sıra Dışı Bir Aile Portresi”ne değinirken; Derin Türkömer ise “Kavalalı Sülalesinden Bir Avcı Prenses: Zeynep Halim” konusunu katılımcılara anlatacak.

Konferans serisi, 14 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Baha Tanman’ın “Kavalalı Hanedanı’nın İstanbul’un Sosyal ve Kültürel Hayatındaki Etkileri” konusundaki anlatımıyla devam edecek.

Nisan ayının son konuşması ise, Prof. Dr. Baha Tanman ve Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Gözde Çelik’in “Kavalalı Hanedanı’nın İstanbul’daki Mimari İzleri” başlığıyla 28 Nisan Cumartesi saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

“Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” konferans serisine paralel olarak Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi’ne ait fotoğraf ve objelerden bir seçkinin yer aldığı Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi’nin İzleri Atlı Köşk’te sergisi 29 Nisan 2018’e kadar Atlı Köşk’te ziyaret edilebilir.

* ”Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” konferans serisi, bu yıl 25. yılını kutlayan CarrefourSA’nın katkılarıyla yapılmaktadır.

* Konferansa katılım ücretsizdir.

Devamını Oku

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

yorum için tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alakalı Kategori: Kültür & Sanat

Neler Oluyor

Sepultura ile köklere dönüş

Yazar: 10.05.2019

Kültür & Sanat

Adından söz ettiren film Nebula!

Yazar: 22.04.2019

Kültür & Sanat

Baba Sahne’de art arda kahkahalar!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Dinleyicilere unutulmaz hatıralar!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Spektrum Medya ile tanışın!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Bu Sokak Festivali bir başka!

Yazar: 22.04.2019
Yukarı