Connect with us

Çiçero Filminin İz Bırakan Kostümleri!

Kültür & Sanat

Çiçero Filminin İz Bırakan Kostümleri!

Çiçero, İkinci Dünya Savaşı’nın en sıcak günlerinde İngiltere ve Almanya’nın Türkiye’yi kendi saflarına çekme mücadelesini merkeze alıyor. Yüzyılın casusu İlyas Bazna’nın hayatından esinlenerek sinemaya uyarlanan filmin kostüm tasarımları izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Ayla, Müslüm ve gelecek ay vizyona girecek Turkish’i Dondurma gibi filmlerde de imzası olan Baran Uğurlu ve ekibinin hazırladığı kostüm ve aksesuarlar Çiçero’nun başrol oyuncuları dahil sayıları binleri geçen zengin oyuncu kadrosu tarafından kullanıldı.

Askeri üniformalar için özel izinler alındı

Filmin balo sahnesinde Tamer Levent ile Ertan Saban’ın giydiği sadece iki kostümün nakışları için toplamda bir buçuk milyon iğne vuruşu ile 4500 metre altın renk sim iplik kullanıldı.  Bu nakışlar 3 günde işlendi. Filmin sivil kostümleri için yaklaşık 6 kilometre kumaş kullanıldı. Askeri üniformalar için özel izinler alındı. Üniformalar Budapeşte’de; apoletler, ispoletler, rozetler, kemer tokaları Türkiye’de üretildi.

Filmde kullanılan el örgüsü hırka ve el yapımı şapka çiçekleri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından hazırlanırken Mehmet Ezel Özgün’ün giydiği yeşil süveteri büyükannesi ördü.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top