Connect with us

Drama Dalında En İyi Film Oscar’ı Sevgilinin Ailesiyle Tanışmaya Gidiyor

Genel

Drama Dalında En İyi Film Oscar’ı Sevgilinin Ailesiyle Tanışmaya Gidiyor

Drama dalından aday olsa da gerilimli sahneleriyle de izleyicileri koltuklarına yapıştıran yılın dram filmi Sevgilinin Ailesiyle Tanışma’ya gelin daha yakından bakalım. Beklendiği gibi En İyi Film Oscar’ını alan Sevgilinin Ailesiyle Tanışma, bunun yanı sıra En İyi Kadın Oyuncu (Gelin Adayı), En İyi Erkek Oyuncu (Damat Adayı), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kayınvalide Adayı) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Kayınpeder Adayı) Oscar’larını da toplayarak izleyicileri şaşırtmadı.

Tamam, kabul biraz abartmış olabiliriz ama ilişki sürecindeki en önemli dönüm noktalarından biridir sevgilinin ailesiyle tanışmak ve tabii en gerilimli anlardan da biridir. Peki, sevgilinin ailesiyle tanışmanın gerginliğini kırmak için neler yapabiliriz, mesela tanışma yerinin bu gerginlikle olan oran orantısı nedir? İsterseniz gelin hep beraber birkaç farklı senaryo ile sevgilinin ailesi ile tanışma yerleri alternatiflerine bakalım…

EVİM EVİM GÜZEL EVİM

Ev gibisi var mıdır? Evin rahatlığı, sıcaklığı sizin de tüm gerginliğinizi alır ait olduğunuz yerde olmanın hafifliği tüm ruh halinize yansır. Hal böyle olunca da sevgilinin ailesiyle tanışmak için en ideal yer eviniz olabilir.

BİR PAZAR BRUNCH’I KLASİĞİ

Pazar keyif günüdür, gün boyu süren kahvaltıların, sıcacık sohbetlerin ve rahatlığın adresidir. Bir pazar brunchının tüm naif etkileriyle, sevgilinizin ailesiyle tanışma gerginliğinizi almasını istemez miydiniz? Biz de öyle düşünmüştük, kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğuna katılmayan olmadığına göre sevgilinizin ailesiyle bu mutluluk çemberi içinde tanışıp rahatlamak gibisi de yoktur.

MÜDAVİMİ OLDUĞUNUZ BİR MEKAN

Herkesin vardır kendini evinde gibi hissettiği hatta bazen evinden bile daha rahat hissettiği, kendiyle özdeşleştirdiği bir mekan… Sahipleriyle dost olduğunuz, barmeni ile dert otağı olduğunuz, mekanın kedisinin kanepe yerine gelip sizin kucağınızda uyuduğu… İşte müdavimi olduğunuz o mekan, sevgilinin ailesiyle tanışmak için yaratılmış olabilir. Hem sizi yansıtır, tanımalarını kolaylaştırır hem de sizi evinizde gibi hissettirip gerginliğinizi alır.

YAKIN AKRABA DÜĞÜNÜ

İlk başta sadece anne, baba, kardeş yerine tüm sülale ile tanışmak, pek de ideal bir seçenek gibi gelmese de, hem ortamın neşesi, hem herkesin bu mutlu günde paylaştığı güzel duygular hem de tüm gözlerin sizin üzerinizde olmamasını sağlayacak gelin-damat sayesinde, sandığınızdan çok daha kolay ve rahat geçebilir.

SÜPRİZ KARŞILAŞMA

Bir de tabii, planlamadan gelişen sürpriz karşılaşmalar var. Mesela sinema çıkışı, ya da bir AVM’de alışveriş yaparken, sahilde el ele dolaşırken gibi… Sevgilinin ailesiyle tanışmak için daha ilişkiniz hazır olmasa bile, gelişebilir bu sürpriz karşılaşmalar… Böyle durumlarda en güzeli spontane gelişen bu olay karşısında olabildiğince spontane ve doğal bir şekilde davranmak. Hem iki tarafında önceden hazırlanmadığı bu ortam sevgilinin ailesiyle aranızda çok daha samimi bir bağ kurulmasını sağlayabilir, bizden söylemesi…

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top