Connect with us

Eminönü Vapurunu Cruise Gemisine Çevirecek Seyahat Önerileri

Yaşam

Eminönü Vapurunu Cruise Gemisine Çevirecek Seyahat Önerileri

Her gün iş telaşıyla hatta belki koşarak bindiğimiz o vapur… Hep bir yere yetişme telaşı, vapuru yalnızca ulaşım aracı olarak görme hali.

Oysa hayatımızda ki onca yoğunluğu, stresi devamlı yaşarken bir de vapurda stres olmaya yahut bunu bir mecburiyet görmeye ne gerek var?

Eminönü vapurunu cruise gemisine çevirmekte sizin elinizde… İşte, Eminönü vapurunu Cruise gemisine çevirecek seyahat önerileri;

Dışarıda Oturmak Varken Neden İçerisi?

Vapuru kendiniz için bir ulaşım aracı olarak görmekten vazgeçerek, vapurdan keyif almaya ne dersiniz? Evet, her gün o yolu çekiyor ve vapura binme mecburiyetiniz olabilir. Ancak bindiğiniz vapuru, binlerce lira ödeyip cruise gemisine binenlerle aynı tada varabilirsiniz.

Eee tabi ki cruise gemisindeki her şey dahil konsepti olmayacak ve siz çatlayasıya, hayatınızda hiç yemek yememiş gibi, hem balığı, hem eti, hem tavuğu aynı anda yemeyeceksiniz belki ama aynı esintiyi alabilirsiniz. Vapurun içinde oturup, vapuru bir ulaşım aracına çevirmek yerine dışarıda oturup, kendinizi o meltemin rüzgarına bırakabiliriz. İfil ifil esen rüzgar bir de miss gibi deniz kokusu… Aslına bakarsanız tam bir terapi… Bizde bu dediklerimizi hafife almayın ve vapurun tadını çıkarın.

Çay İçerek İçinizi Isıtmaya Ne Dersiniz?

Özellikle kış günlerinde vapurda dışarıda oturmak biraz kan dondurucu olabilir. Ama bazen soğuk bile güzel. Üşümeden, ısındığımızda mutlu olmayız. Biraz içimizi titreyecek ve deniz kokusuna eşlik eden çay kokusunu duyacağız, önce ruhumuz bayram edecek, sonraysa içimiz. İçtiğimiz çay ile birlikte hem ısınacağız hem de çay belki de ilk kez bu kadar güzel gelecek.

Karton bardaktaki, tahta vapur iskemlesinde içilen o çay, şömine karşısında içilen yıllanmış şaraptan dahi daha leziz ve daha lüks olabilir banzen… Hem çay içmenin hem de dışarıda oturmanın tadını çıkarın.

Martılarla Simit Mi Paylaşsak?

Bir vapur klasiği ki martılara simit atmak… Vapurda alınan simit yalnızca karın doyurmak değil, martıları da doyurmak içindir. 

Martılara simit atarken simit parçası alınır ve rüzgara bırakılır. İşte tam o saniyede martılar simide doğru yeltenirken, bir martı galip gelir ve simit parçasını gagasıyla tutar ve zafer onundur. Martı zaferin tadına vara dursun, sen de kendi yarattığın filmi izleye dur.

Yaşadığın haz yalnızca martılarla simit paylaşma, martıların karnını doyurma hazzı da değildir. Yaşadığın haz kendi yarattığın film ve martıların seyirlik halleri ve o muhteşem manzaraya tanıklık etmektir.

Aslına bakarsanız işte İstanbul budur. Buz gibi soğukta ve denizin melteminde adeta kemiklerin rüzgardan uyuşurken, karton bardaktaki çayla mutlu olmak ve martılarla simit paylaşmaktır.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Yaşam

To Top