Connect with us

Herkes iyileri sever, peki ya kötüleri sevmek?

Kültür & Sanat

Herkes iyileri sever, peki ya kötüleri sevmek?

Tamam, kabul, herkes iyileri sever ama kötülere ayrı bir düşkünlüğümüz olduğunu da inkâr edemeyiz. Kötüler için duyduğumuz bu sempatinin ve belki biraz da özenmenin psikolojik nedenlerini sıralayamayız ama sizler için en sevilen anti-karamanları sıralayabiliriz…

JOKER – Batman

En sevdiğiniz süper kahraman kimdir bilemeyiz ama favori süper kahraman düşmanınız için çok sağlam bir adayımız var! Joker! Batman’i, Süperman’i ya da Spiderman’i sevmeyebilirsiniz ama Joker söz konusu olunca sevmemek seçenek dışı kalıyor… “Neden bu kadar ciddisiniz ki?”

TYLER DURDEN – Fight Club (Dövüş Kulubü )

Gelelim hepinizin anti kahraman deyince ismini görmek için sabırsızlandığı Tyler Durden’a! O, Dövüş Kulübünü, dövüş kulübü yapan kişi, o filmin felsefesi kadar yüreklerimize işlemiş bir karakter! Bizi; yaşayan ölülere çeviren toplum düzenine ve belki de sesimizi yeterince çıkaramadığımız haksızlıklara karşı savaşmamız için cesaretlendiren kişi, o hepimizin olmak istediği kişi, o gerçek bir kahraman…

ERIC DRAVEN – The Crown (Karga)

İntikam ve ölümsüz aşk denilince akla gelen karakter. Gerçek bir anti-kahraman. “Binalar yanar, insanlar ölür; ama gerçek aşk, ölümsüzdür. ” Sevdiği kızın intikamını almak için yeniden dünyaya gönderilen Eric, bu işi fazlasıyla ve layıkıyla yerine getiriyor. Düşmanı olmak istemeyeceğiniz ve asla intikamı ile arasına girmemeniz gereken, soğukkanlı bir anti-kahraman ile karşı karşıyayız. Ama önemli olan niyet deyip, Eric Draven’i en sevilen anti-kahraman listemizde baş tacı etmekten kendimizi alamıyoruz.

DARTH VADER – Star Wars (Yıldız Savaşları)

Darth Vader, sinemanın gelmiş geçmiş en kötü karakterlerinin arasına rahatça ilk 3’ten girebilir; ama bizim sevilen anti kahramanlar listemize ise; geçmişini bildiğimiz sevimli çocuk ve son anda da olsa oğlunu kurtaran bir baba olarak giriş yaptı. İyilerden kötülere geçiş yapışını nefeslerimizi tutarak izlediğimiz bu karakter, içinde yatan fedakâr babaya bir övgü olarak listemizde yerini alıyor.

HANNIBAL LECTER – Silence of Lambs (Kuzuların Sessizliği)

Bu felsefeye ve sanata bayılan, entelektüel seri katili kim sevmez ki, onun bizi canlı canlı yemeyi sevmesini saymazsak tabii ki de:) Bu ince ruhu ve keskin dehayı bir seri katil olmasına rağmen onurlandırmadan geçemiyoruz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top