Bizimle iletişime geç

Ferhat Özgür İle Eleştirel Sergi Turu

Kültür & Sanat

Ferhat Özgür İle Eleştirel Sergi Turu

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü 1989 mezunlarından sanatçı ve akademisyen Ferhat Özgür’ün vereceği eleştirel sergi turunda, 1932’de kurulmuş olan bölümün yıllar içerisinde dönüşen eğitim anlayışı incelenecek. İdealist Mektep, Üretken Atölye sergisindeki işler ve arşiv malzemeleri üzerinden, Resim-İş eğitimci kadrosundaki değişimlerin müfredata ve kurum kimliğine etkileri değerlendirilecek.

Tur, kat -1’deki sergi mekânında saat 14.00’te başlayacaktır. Program dili Türkçe’dir.

Ferhat Özgür Hakkında

Ferhat Özgür yüksek lisans eğitimini tamamladığı Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde 1993-2010 yıllarında akademisyen olarak çalıştı. İşleri yurt içinde pek çok kültür kurumu ve galerinin yanı sıra, yurt dışında aralarında MoMA PS1 ve Michigan University Museum of Art (ABD) ile Göteborg Konsthall (İsveç), mumok (Avusturya), Zabludowicz Foundation (İngiltere), Centre Georges Pompidou (Fransa) ve Museo Reina Sofía’nın (İspanya) bulunduğu kurumlarda sergilendi. Hâlen Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim üyesidir.

Devamını Oku

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

yorum için tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alakalı Kategori: Kültür & Sanat

Yukarı