Bizimle iletişime geç

İdil Bursa Türkiye’ye Uluslararası Birincilik Kazandırdı!

Genel

İdil Bursa Türkiye’ye Uluslararası Birincilik Kazandırdı!

Çev Sanat’ın QNB Finansbank ana sponsorluğunda sürdürdüğü ‘’Genç Yetenekler’’ projesikapsamında eğitimine devam eden 14 yaşındaki çello sanatçısı İdil Bursa Prag’da düzenlenen 13. Jan Vychytil Uluslararası çello yarışmasında zirveye çıktı. Çek Cumhuriyeti, Çin, İtalya, Almanya, Polonya ve Ukrayna gibi ülkelerden gelen sanatçıların arasından sıyrılarak 7 kategoride 116 çellistin katıldığı yarışmada büyük başarı göstererek 1’inci oldu.

İdil Bursa Hakkında

Cihat Aşkın, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı ve Bülent Evcil’in Sanat Kurulu’nu oluşturduğu ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekler projesindeki 42 üstün yetenekli sanatçıdan biri olan İdil Bursa, sanat eğitimine 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde başladı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Fazıl Say Nazım Oratoryosunda yer aldı. 11th Antonio Janigro Cello Competition 1.lik ödülü ve İş Sanat Parlayan Yıldızlar Serisi Meriç Soylu 1.lik ödülüne layık görüldü. Jens Peter Maintz, Jean Guihen-Queyras, Alexander Rudin, Christoph Henkel, Julian Steckel, Istvan Vardai, Lazslo Fenyö, Çağ Erçağ, İndira Rahmatulla, Joel Marosive Ozan Tunca gibi önemli sanatçılar ile çalışmalar yaptı. İdil Bursa, Bilkent Üniversitesi, Müzik Hazırlık Lisesi’nde tam burslu olarak eğitimine devam ediyor.

Devamını Oku

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

yorum için tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alakalı Kategori: Genel

Neler Oluyor

Sepultura ile köklere dönüş

Yazar: 10.05.2019

Kültür & Sanat

Adından söz ettiren film Nebula!

Yazar: 22.04.2019

Kültür & Sanat

Baba Sahne’de art arda kahkahalar!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Dinleyicilere unutulmaz hatıralar!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Spektrum Medya ile tanışın!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Bu Sokak Festivali bir başka!

Yazar: 22.04.2019
Yukarı