Connect with us

Instagram Fotoğraflarında Zayıf Görünmek için İpuçları

Bizden Söylemesi

Instagram Fotoğraflarında Zayıf Görünmek için İpuçları

Instagram hayatımıza girdiğinden beri fotoğraflarda güzel ve olduğumuzdan daha zayıf çıkmak bizim için çok daha önemli oldu. Çünkü eskiden çektirdiğimiz fotoğraflar en fazla evin bir köşesindeki çerçevede duruyor ve yalnızca eve gelen misafirler tarafından görülüyordu. Oysa şimdi Instagram’a yüklediğimiz fotoğrafları anaokulu arkadaşımızın yengesinin karşı komşusu bile görür oldu.

Bu yüzden fotoğraflarda zayıf ve güzel görünme telaşımız bir kat daha arttı. Neyse ki bu telaştan kurtulmak için Instagram’a hiç fotoğraf yüklememek zorunda kalmıyoruz. Birkaç basit ipucunu kullanarak biz de bu seneki Best Model Of The World yarışmasına katılmaya aday gibi görünebiliriz fotoğraflarda.

Çenenizi ileride tutun.

Öncelikle dikkat! Bu yöntemi Heidi Klum ve Renne Zellweger bile kullanıyor. Yani yoksa çok zayıf olduklarından falan değil. Fotoğraf çektirirken çenenizi ya da tümden başınızı ileride tutun. Böylece gıdı sonunu ameliyatsız çözebilirsiniz.

Aşağıdan çekilen fotoğraflara hayır!

Asla ama asla baş seviyenizin altında fotoğraf çekilmesine izin vermeyin. Bu sizi değil zayıf göstermek çok daha şişman yapacaktır. Baş seviyesi belki kabul olabilir ama en iyisi biraz daha yukarıdan çektirmek. Böylece daha fit ve zayıf görünürsünüz.

Fotoğraf çektirme ihtimaliniz varsa şık giyinin.

Instagram’da insanların gözünüze güzel görünen fotoğraflarına dikkat edin; hepsi çok şıktır, özenlidir. Eğer fotoğraf çektireceğiniz bir yere gidiyorsanız özen gösterin. En iyisi tek renk, daha da iyisi siyah giyinmektir.

“Vücudumuzu biraz yana alalım.”

Neden tüm ünlüler fotoğraflarda yana dönükler zannediyorsunuz? Eğer fotoğraf makinesinin tam karşısında olacak şekilde durursanız çok daha geniş görünürsünüz. En iyisi yan durmak.

Kollara güzel bir şekil verin.

Yine ünlülerden feyz alabileceğimiz bir tüyo. Kolların duruşu zayıf görünmek için çok önemli. Bu yüzden ellerinizi kalçanızın üstüne koyabilirsiniz. Eğer bu poz size çok zor geliyorsa kollarınızı olabildiğince vücudunuzdan uzak tutun. Ama absürt bir görüntü olmamalı elbette.

Saçları fazla sıkı toplamayın.

Saçlarınızı topladıysanız çok sıkı olmasın. Eğer çok sıkı toplarsanız başınız ve gövdeniz çok daha büyük görünür.

Oturma şekli de önemli!

Ayakta durma imkanınız varsa ayakta durun. Ama oturmanız gerekiyorsa da bacaklarınızı bileklerinizin hizasında çapraz yapmanızı öneririz. Böylece uyluk ve baldırlar ince görünecek.

Direkt gelen güneş ışığından kaçın.

Işık fotoğrafın en önemli öğelerinden bir tanesi. Bu kural Instagram’da da geçerli. Ama eğer fotoğraflarda zayıf görünmek istiyorsanız direkt güneş ışığının geldiği saatlerde değil de şöyle ikindi vakti ya da hava kararmak üzereyken fotoğraf çektirin. Tabii bu kural yalnızca açık havada fotoğraf çektirecek olanlar için geçerli.

Araya mesafe koymak lazım.

Fotoğraf makinesiyle aranıza biraz mesafe koyun. Hayır, mecazi anlamda demiyoruz. Gerçekten fotoğraf makinesinden biraz uzak durun. Makineye ne kadar yakın olursanız o kadar şişman görünürsünüz. Sizden 20 kilo fazlası olan arkadaşınız bu yüzden sizden daha zayıf çıkıyor fotoğraflarda. Artık bu kuralı siz de biliyorsunuz.

“Peynir” demekten vazgeçin.

Bu uygulamayı kim çıkardı bilmiyoruz ama fotoğraflarda “Peyniiiirrr!” demek büyük hata. Bu sizi gerçekten kötü gösterecektir. Hafif bir gülümseme yeterli.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top