Bizimle iletişime geç

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Konserleri

Kültür & Sanat

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Konserleri

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinin sahnede olacağı , “Alman Romantikleri ” Konseri 5 Şubat’ta Süreyya Opera Sahnesi’nde. Ünlü Alman Bestecilerin eserlerini, Piyanist Evren Büyükburç Erol eşliğinde, Mezzosoprano Özay Günay ve Bariton Önay Günay seslendirecek. Almanya’daki Romantik Hareketin öncülerinden besteci Robert Schumann’ın Dichterliebe, Frauenliebe und –leben, Myrthen, Liederkreis eserlerinden aryalar; Lied sanatının öncüsü kabul edilen, 600’den fazla lied besteleyen Franz Schubert’in 4 Gesänge, Winterreise, Schwanengesang eserlerinden aryalar, 19. yy ikinci yarısının en önemli Alman Romantik akım bestecilerinden Johannes Brahms’ın 4 Gesänge, 6 Gesänge, 5 Lieder eserlerinden aryalar programda yerini alıyor.

8-9 Şubat tarihlerinde ise, Orkestra Şefi Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın sahnede olacağı “Senfonik Konser” gerçekleşecek. İDOB Orkestrasının Başkemancısı Oleksandr Samoylenko. Konserde solist sanatçı olarak ise Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Başkemancısı Tayfun Bozok yer alıyor. Konser programı, Edward Elgar’ın Keman Konçertosu, Op.61 ve Antonín Dvořák’ın 9. Senfoni –“Yeni Dünya”,Op.95 eserlerinden oluşuyor.

12 Şubat tarihinde ise , “İngiliz – Amerikan Besteciler” Konseri’nde ünlü İngiliz ve Amerikan bestecilerin eserlerini, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri Utku Bayburt, Ayşe Sinem Ekşioğlu, Ayşe Sezerman, Elif Tuğba Tekışık , Piyanist Aslıhan Korkmaz eşliğinde seslendiriyorlar…

Devamını Oku

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

yorum için tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alakalı Kategori: Kültür & Sanat

Neler Oluyor

Sepultura ile köklere dönüş

Yazar: 10.05.2019

Kültür & Sanat

Adından söz ettiren film Nebula!

Yazar: 22.04.2019

Kültür & Sanat

Baba Sahne’de art arda kahkahalar!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Dinleyicilere unutulmaz hatıralar!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Spektrum Medya ile tanışın!

Yazar: 22.04.2019

Öne Çıkanlar

Bu Sokak Festivali bir başka!

Yazar: 22.04.2019
Yukarı