Connect with us

İzleyicisini İçine Çeken Dans Gösterisi: Dislokasyon

Kültür & Sanat

İzleyicisini İçine Çeken Dans Gösterisi: Dislokasyon

Akbank Sanat, 22 ve 23 Şubat tarihlerinde dört dansçı ile sekiz kişiden oluşan hareket korosunun tekinsiz zaman ve mekânlara yolculuğuna ev sahipliği yapıyor. İzleyenler üzerinde farklı etkiler bırakan ve 50 dakika süren gösterinin koreografisi Gizem Bilgen’e ait.

Projenin dramaturg’u Anne-Marije van den Bersselaar gösteriyi “Insanlar arasında varolan hikâyelere yakından baktığınız bir manzaranın içine çekiliyorsunuz. Biçimsel kompozisyonun yapı bozumuna uğratılması ve sahne üzerinde değişen dinamiklerin çağrışımları bizi kendi hayatlarımıza ve anılarımıza geri götürüyor. DisLokasyon, ânın estetiği üzerine kurulu ses derlemesi ile birçok farklı anlam katmanında değerlendirilebilir. İddialı bir beden kullanımı ile gerçek anlamda saf ve eklektik olan bu performans herkesin deneyimleyebileceği bir ‘roller coaster’ yolculuğu.” şeklinde tanımlıyor.

Dans Gösterisi: Dislokasyon

22/23 Şubat 2019 // Saat 20:00

Koreograf: Gizem Bilgen
Ses Tasarımı: Mehmet İrdel & Lot.te
Kostüm Tasarımı: Milen Nae
Işık Tasarımı: Murat Ersan
Dansçılar: Gizem Bilgen, Su Güzey, İsmet Köroğlu, Emre Olcay*
Hareket Korosu: Begüm Sezer, Can Özmen, Çağdaş Ali Çakır, Onur Tanyeli, Mehmet Bahattin Genç, Meltem Gürlevik, Müzeyyen Durgun, Sinan Akdoğan
Proje Asistanı: Ülkü Şahin

*MDT Istanbul dansçısıdır.     

Biletler Biletix’ten ve Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top