Connect with us

Sanatseverler Mart’ta Artweeks @Akaretler’de Buluşuyor

Kültür & Sanat

Sanatseverler Mart’ta Artweeks @Akaretler’de Buluşuyor

Eylül 2018’de Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla gerçekleşen“Artweeks @Akaretler”in ikincisi Mart ayında yine Akaretler’i sanatın merkezi haline getiriyor. Bilgili Holding işbirliği ve desteğiyle, DB Dergi Grubu basın sponsorluğunda gerçekleşecek “Artweeks @Akaretler”; Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonunda birçok yerli ve yabancı sanatçının eserleri, farklı galeriler ve koleksiyonerin sergilerinden oluşuyor.

Eylül ayında ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören “Artweeks @Akaretler”, yeni sanat sezonunda daha da genişliyor. Farklı, dinamik ve sıra dışı bakış açısıyla, daha fazla eser ve koleksiyonu sanatseverler ile buluşturuyor. Etkinlik programı workshoplar, sanat sohbetleri ve sergi turlarını içeriyor. Mart ayında sanat dolu iki hafta yaşatacak ‘Artweeks @Akaretler’, her yaş grubundan sanatseveri 5-17 Mart tarihlerinde, iki hafta süresince Akaretler Sıraevler’de ağırlayacak.

Artweeks @Akaretler kapsamında yer alacak sergiler ve mekanlar:

Akaretler Sıraevler

4 Numara:

Burcu Perçin’in yakın ve uzak geçmişinden sanatçı dostlarını davet ederek kurguladığı “Ortak Manzarada Buluşma” başlıklı sergide; Burcu Perçin, Kemal Seyhan, Burhan Kum, Sinan Logie, Ekrem Yalçındağ, Burcu Yağcıoğlu, Mustafa Horasan, Ansen, Ekin Saçlıoğlu, Rasim Aksan, Ahmet Elhan ve Nuri Kuzucan yer alıyor.

21 Numara:

Artsümer Onur Gülfidan, Gözde İlkin, Erdal Duman, Serkan Demir, Bahar Yörükoğlu ve Merve Çanakçı ile, The Empire Project Mehmet Güleryüz, Burhan Kum, Ali Taptık, Cemil Batur Gökçeer, Can Pekdemir ve Jasper de Beijer’den güncel bir seçki ile yer alıyor.

37-39 Numara:

Merdiven Art Space Fırat Engin, Leyla Emadi, Şakir Gökçebağ ve Işıl Eğrikavuk ile, genç küratör Begüm Alkoçlar “Nasıl Söylesem” başlıklı genç sanatçılardan oluşan sergisiyle yer alacak.

Ahmet Oran solo sergisiyle, Selma Gürbüz küçük bir seçkiyle, Cengiz Yatağan yeni çalışmalarıyla, Seyhun Topuz, Ekrem Yalçındağ, Sabire Susuz, Serkan Adın, Bahar Oganer, Arzu Akgün, Gözde Baykara, Suat Akdemir, Kübra Boy, Deniz Ardıç, Serkan Adın, Zeynep Çilek, Jose Luis Puche, Abdulkadir Öztürk, Nesli Türk, Saghar Daeiri, Şevket Sönmez, Eylül Deniz, Yiğit Yazici, Ziya Tacir de eserleriyle yer alıyor.

41 Numara:

‘New’sergisinde, BASE sanatçılarından Aykut Aytuğ, Duygu Aydoğan ve Elif Havuz’un eserleri yer alıyor. Yine aynı binada Büro Sarıgedik; Gülsüm Karamustafa, CANAN, Murat Akagündüz, Ergin Çavuşoğlu, Erdil Yaşaroğlu ve SENA ile yer alıyor.

45 numara:

Merih Akoğul küratörlüğünde “Fotoğrafın Doğası” adlı sergide İzzet Keribar, Bülent Özgören, Ali Kabaş ve Saygun Dura’nin fotoğrafları yer alıyor.

55 Numara:

Değerli koleksiyoner Öner Kocabeyoğlu yine aynı mekanda Derya Yücel küratörlüğünde Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan Paris Ekolü Üzerine Bir Seçki sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top