Connect with us

Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz aynı sahnede

Kültür & Sanat

Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz aynı sahnede

Çarpıcı performanslarıyla dikkat çeken Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz’ı aynı sahnede buluşturan “Eksik” oyunu, 28 Mart’ta Anadolu yakasında Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 5 Nisan’da ise Avrupa yakasında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek!

Aksel Bonfil’in yazıp yönettiği oyun, akıcı ve güçlü anlatımıyla tiyatroda yerli metinlerin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. “Eksik”, erkeklerin güçlü görüntüleri altında saklanan çaresizliği, omuzlarındaki yükü ve kadınların olmadığı bir dünyada hayatla başa çıkamayışlarını hem gülümseten hem de hüzünlendiren bir dille sahneye taşıyor.

Datça’da hiçliğin ortasında bir çiftlik evi… Vazgeçmiş bir baba, çabalayan bir oğul ve yorgun bir sevgili… Yılın en sıcak günü…

Metin, annesinin bir trafik kazası sonucu komada olduğunu haber vermek için babası Kartal’ın yanına, Datça’daki çiftlik evine gelir. Kartal sıcaklardan, Derya telefonun çekmemesinden yakınır. Metin’in ise tek isteği hayatındaki ilişkileri yoluna koymaktır. Yirmi dört saat içinde her şey tepetaklak olur. Geçmişten gelen sırlar, aile içi hesaplaşmalar, gidenler, kalanlar ve zaten hep eksik olanlar… Dramatik ama aynı zamanda komik bir aile olma çabası… Hepimizinki gibi…

Aksel Bonfil’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu “Eksik” oyununda, Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz birlikte rol alıyor. Yapımcılığını Begüm Ertuğrul’un, uygulayıcı yapımcılığını Omnia’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı Berçin Mayruk’un, ışık tasarımı Alev Topal’ın, müzikleri ise Tayfun Karatekin’in imzasını taşıyor. “Eksik”, KADAR’ın ilk tiyatro oyunu olarak Arkas Holding, Jungle Kreatif, Mey|Diageo, Ares Media, Altınyıldız Classics ve BMS Mobilya’nın kurumsal destekleriyle sahneye konuyor.

Tek perdelik “Eksik”, 28 Mart 2023 Salı akşamı Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 5 Nisan 2023 Çarşamba akşamı ise Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde İstanbullu tiyatroseverlerle buluşacak.

Continue Reading

More in Kültür & Sanat

To Top