Connect with us

Mavi Sürgün Artık Sahnelerde!

Kültür & Sanat

Mavi Sürgün Artık Sahnelerde!

Piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan, gençlik yıllarından beri kendisine eşlik eden Halikarnas Balıkçısı’nın Mavi Sürgün adlı kitabından ilham alarak bir oyun hazırladı. Kitap ile aynı isimli eseri Mavi Sürgün‘ün dünya prömiyeri İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Bir Yol, Bir Kayboluş ve Bir Yeniden Yaradılış Hikâyesi: Mavi Sürgün

Eser, İstanbul’un işgalinden başlayarak cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanan süre zarfında kendi varoluşunu sorgulayan bir Osmanlı asilzadesinin dünyasına odaklanıyor. Arşipel’e ulaşıp ‘Balıkçı’ya dönüşen Cevat Şakir’in hayatını sahneye taşıyor.

Eser toplamda 5 bölümden oluşuyor ve Yetkin Dikinciler’in anlatımı ve Tuluğ Tırpan’ın klasik, modern ve rock tınılarını harmanladığı müziği ile hayat buluyor. Bu eklektik eser yaylı sazlar, vurmalı çalgılar ve ses tasarımları ile renkleniyor. Piyanoda Tuluğ Tırpan, basta Eylem Pelit ve davulda Volkan Öktem yer alıyor. Beyti Engin rejisörlüğünde, Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney’in etnik-atmosferik vokalleri, Su Güneş Mıhladız’ın koreografisini de üstlendiği dans ve ebru sanatçısı Garip Ay’ın interaktif sunumu ile gerçekleşecek.

Mavi Sürgün’ü, 15 Mart Cuma akşamı saat 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda seyredebilirsiniz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top