Connect with us

Moda’nın Keşfedilmeye Hazır Mekanları

İyi Yedik

Moda’nın Keşfedilmeye Hazır Mekanları

Anadolu yakasının mekanları ile parlayan yıldızı Moda’yı keşfediyoruz. Hepsi birbirinden özgü, daha şimdiden kendi kitlesini oluşturmuş gerçekten muhteşem mekanlarını bu yazımızda mercek altına alıyoruz.

Moda’nın kendine has yapısına uyum sağlamış ve bu ruhu daha da sağlamlaştırmış ve özgünleştirmiş olan bu mekanların hepsine bayıldık bizden söylemesi…

Naga Putrika

Hintçe Dağların Kızı anlamına gelen bu mekan, her yerde bulamayacağınız enfes kahvaltı seçenekleri ile öne çıkıyor. Klasik bir serpme kahvaltıyı bir adım öne taşıyan bu mekan tercih ettiği doğal ürünler ile de gelenlerin gönüllerini kazanıyor. Ee haliyle; hem lezzetleri, hem doğallığı ile ön planda olan bu mekan genellikle çok kalabalık oluyor, eğer haftasonu gideceksiniz, rezervasyon yaptırmayı unutmayın deriz…

Muaf

Herkesin kafasındaki ilk soruyu cevaplayarak işe başlayalım, mekanın Beyoğlu’ndaki Muaf ile herhangi bir ilgisi ya da bağlantısı yok. Bu şirin ve sakin mekan adeta Moda ruhunun tüm bileşenlerini tek başına içinde barındırıyor. Harika bahçesinde leziz yemeklerinin ve içeceklerinin tadına bakabilir, nostaljik dokulu iç mekanında keyifli sohbetlerin dibine vurabilirsiniz.

Beppe Pizzeria

Pizza konusunda İstanbulluları hayal kırıklığına uğratan onca mekan varken Moda’daki bu mekan size cennetten bir parça gibi gelecek. İncecik hamuru, zengin ve farklı pizza çeşitleri ile hem gönlünüze hem de midenize hitap edecek bu keyifli mekanın tadına daha iyi varabilmek için şarap menüsünü de istemeyi unutmayın diyoruz.

Munchies Crepe & Pancake

Klasik ya da serpme kahvaltılardan sıkılıp alternatif arayanların yardımına koşan bu harika mekan pancake’leri ile sizi şımartmayı vaat ediyor. Akşam 18.00’a kadar açık olan bu mekanı mutlaka ziyaret etmeli ve kendinizi ödüllendirmelisiniz…

Pinsa

Her gittiğinizde farklı çeşit pizzalarla karşılaşabileceğiniz efsane bir pizzacı da Moda’daki Pinsa. Mevsimine göre taze sebzelerle hazırlanan bu pizzaların bir önemli özelliği de istediğiniz miktardaki gramaj ile alabiliyor olmanız. Kendinizi rahatlıkla Venedik’te sanabileceğiniz bu pizzacı, bağımlılık yapabilir, bizden söylemesi…

180 Coffee Bakery

Kahvenin, tatlının, kahvaltının en iyisini bulabileceğiniz bu mekan İstanbul’un en iyi kafeleri arasında gösteriliyor. Özellikle muffin ve kavanozda milföylerini denemenizi şiddetle öneririz, NY cheesecake ve kahvaltıları da başlı başına efsane olabilecek nitelikte bu mekan da hoş vakit geçirebilir ve harika lezzetler deneyebilirsiniz.

Çaydanlık

Genellikle kahve ile dolup taşan mekanlara, Türkiye’ye özgü bir güzellikte çayları ile eşlik eden Çaydanlık, sıcacık bir mekan… 50’den fazla çay seçeneği ve ev yapımı tatlıları ile müdavimleri olan mekanda güzel ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz, hatta zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamayacağınızı garanti edebiliriz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top