Connect with us

Mutfak alışverişinin püf noktası, Tasarruf..

Mutfak Alışverişinin Püf Noktası, Tasarruf - BiTutamFikir
Photo: Shutterstock

İyi Yedik

Mutfak alışverişinin püf noktası, Tasarruf..

Can boğazdan gelir ama mutfak alışverişi yaparken aşırıya kaçmak tüm paranızı tüketebilir. Doğru bir mutfak alışverişi yapmak ve tasarruf etmek için size özel bir liste oluşturduk…

Geri1 - 2
← → Ok tuşlarını kullanarak gezebilirsiniz.

90’lı yıllarda ülkemizde yayınlanan reklamlardan birinde “mutfak alışverişinden arttırdıklarıyla araba taksiti ödeyen kadın” gündemi uzun süre meşgul etmişti. Mutfak alışverişinden artanlarla araba alma fikri reklam sloganı bile olsa eğlenceli, çarpıcı, üzerine konuşulabilir bir konu olmuştu geniş kitleler için. Tasarruftaki başarısı nedeniyle reklam kahramanı, aile içinde feyz alınması adına örnek gösterilmiş, gerçekten bunun mümkün olup olmayacağı üzerine kafa yorulmuştu. Yapılan bütün beyin jimnastiklerinin sonunda ulaşılan son nokta ise, reklam filmindeki kadar iddialı sonuçlar elde etmek zor olsa da mutfak alışverişlerinde yapılacak tasarruflar ile aile ekonomisine katkı sağlamanın mümkün olduğuydu.

Tasarruf, yatırımlarımızda ve gelecekte bizi bekleyen günler üzerinde en belirleyici unsurlardandır. Hayatın her alanında olduğu gibi temel ihtiyaçların merkezi mutfak alışverişlerinde de küçük dokunuşlarla tasarruflar yapılabilir.

Alışverişlerin için büyük süpermarketleri tercih etmen birbirinden farklı markaları ve fiyatları bir arada görerek kıyaslama yapmanı ve ekonomik olan ürünü seçmeni kolaylaştıracaktır. Süpermarketlerden alışveriş yaptığında yüksek miktarda alım yaparak sürümden kazanan zincir mağazaların, ekonomik fiyatlarla sattığı ürünlere ulaşabilirsin.

Mutfak alışverişine doğaçlama gitmeden önce evde eksiklerine göre liste yaparak ihtiyacına yönelik nokta atışı alışveriş yapabilirsin. Hazırlayacağın liste, market raflarında albenisi ile dikkatini çekmek için birbiriyle yarışan ürünlerin aklını çelmesinin önüne geçmek için sana yardımcı olacağı gibi küçük dalgınlıklar sonucu almayı unutabileceğin ürünler için tekrar markete gitmene gerek bırakmayacaktır.

Kampanya kapsamında birden fazla ürünün olduğu paketler ilk etapta ekonomik görünse de ihtiyaçtan fazlasının alınmasına neden olabilir. Bu tarz kampanyalardan tahmini olarak ürünü tüketim süreni ve son kullanma süresini karşılaştırarak faydalanabilirsin.

Ulusal markaların ürünleri yerine zincir mağazaların kendi isimleri ile markalandırdığı ürünleri daha ekonomik fiyatlara alabilirsin. Zincir mağazalar, ulusal firmalara bu ürünleri hazırlatıp kendi isimleri ile markalandırır. Tüm yiyecek ve içecekler belirli standart ve güvenlik kurallarına göre üretildiği için ulusal markalar ile içerik olarak aralarında fark olmayacaktır.

Geri1 - 2
← → Ok tuşlarını kullanarak gezebilirsiniz.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in İyi Yedik

To Top